Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Kilo Almayı Önleyecek Yöntemler Nelerdir?
Kilo Almayı Önleyecek Yöntemler Nelerdir?

Kilo Almayı Önleyecek Yöntemler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Almayı Önleyecek Yöntemler Nelerdir? Kilo Almayı Önleyecek Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Almayı Önleyecek Yöntemler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Almanızı Önleyecek Yöntemler

Peki, o kiloları ne zaman aldık ki? Eğer kilo almanızı engelleyecek yöntemleri bilirseniz kötü sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Hareket edin

Eğer kilo almak istiyorsanız, harcadığınız kaloriden fazlasını alın, eğer kilo vermek istiyorsanız yaktığınızdan daha az kalori alın. Peki, kalori yakmanın en iyi yöntemi nedir? Hareket etmek! Köpeğinizle sokakta koşun, arkadaşlarınızla yarım saat dans edin, trampolinde eğlenin… Eğer günde yarım saat kalbiniz hızlı atarsa bu, egzersiz yapıyorsunuz demektir ve hareket etmek, kilo almayı engelleyecek en iyi yöntemlerden biridir.

Kilo alımını önlemeyi her zaman önceliğiniz olarak görün
Eğer kilo almamak konusunda ciddiyseniz bunu mümkün olduğunca aklınızdan çıkarmayın. Özellikle ne yiyeceğinize karar vermeden ya da spora başlamadan hemen önce. Sağlıklı beslenmeyi önceliğiniz haline getirin ve böylelikle kilo almanızın önüne geçin.

Kendinize birini örnek alın
Kendinize kimleri örnek alıyorsunuz? Eğer örnek aldığınız kişi ya da kişiler fit ve sağlıklı insanlarsa sizin de öyle olma ihtimaliniz yüksektir.

Kalori ihtiyaçlarınızı bilin
Bir günlük kalori ihtiyacınızın ne kadar olduğunu bilin ve ona göre beslenin.

Porsiyonlarınızın boylarının nasıl olması gerektiğini öğrenin
Bunu, restoranlardaki porsiyonlara bakarak öğrenemezsiniz. Doğru porsiyon bir tavuk, bir deste kağıt kadar olmalıdır, sebzeler ise avucunuzun içi kadar olmalıdır.

Pazartesileri et yemeyin
Kilo vermenin kolay ve çabuk bir yöntemini arıyorsanız haftada 1 gün et yememeyi deneyin.

Şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durun
Bazı araştırmalar sadece bu tip içecekleri beslenmenizden çıkardığınız takdirde 6 ay içinde 9 kilo bile verebileceğinizi gösteriyor. Fakat diyet içecekler de içmemeniz gereken gruba dahil!

Vücudunuzun su ihtiyacını karşılayın
Bazen, karnınız acıktığını sandığınız zaman aslında susamış olduğunuzu biliyor muydunuz? Atıştırmak yerine su içmek kilo almanızı kolayca önleyecek bir yöntemdir.

Fast food yemeyi unutun
Bir fast food menüsü (hamburger, patates, kola) bütün gün tüketmeniz gereken toplam kaloriyi içermektedir. Üstelik bu kalorilerin büyük çoğunluğu yağlardan gelir.

Kahve içiminize dikkat edin
Bir bardak üzeri kremalı mocha, bir cheeseburgerden daha çok kalori içerir! Arada bir içmekte tabii sakınca yok ama bu favori içeceğinizi içmeden önce kalorinizi sayın ve ya kahvenizin 1 bardağında 20 kaloriden fazla olmamasına dikkat edin.

Dikkatiniz dağınıkken yemek yemeyin
Dikkatiniz dağınıkken farkında olmadan daha çok yersiniz. Bu nedenle, yemek yerken televizyonu kapatın ve eğer kitap okuyorsanız onu da bırakın ve yemeğinizin tadını çıkarın.

Kutudan yemeyin
Tıpkı dikkatiniz dağınıkken olduğu gibi, kutudan yediğiniz zaman da farkında olmadan daha çok yersiniz. Bir şeyi paketinden yemek yerine, bir tabağa dökün ve böylece sadece 1 porsiyon yediğinizden emin olun.

Kıyafetlerinize dikkat edin
Eğer tarzınız bol tişörtler ve bol pantolonlardan oluşuyorsa, kilo almanız daha yüksek bir ihtimaldir. Vücudunuza oturan ve hatlarınızı ortaya çıkaran kıyafetler giymek vücudunuzu fit tutmak için istek duymanızı sağlar.

Uygulaması bu kadar kolay ve sayısı bu kadar çok yöntem varken kilo almaktan neden korkasınız? Bu ipuçlarını aklınızdan çıkarmayın ve kilo almanızın önüne geçin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalmanın Yolları

Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalmanın Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yeni Beslenme Düzeni İle Hep Formda Kalmanın Yolları yazısını sadece...

Kapat