Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Kilo Almak Ya Da Zayıflamak İşte Bütün Mesele Bu!
Kilo Almak Ya Da Zayıflamak İşte Bütün Mesele Bu !

Kilo Almak Ya Da Zayıflamak İşte Bütün Mesele Bu!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Almak Ya Da Zayıflamak İşte Bütün Mesele Bu​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Almak Ya Da Zayıflamak İşte Bütün Mesele Bu yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Almak Ya Da Zayıflamak İşte Bütün Mesele Bu!
Beslenme stili, hayatımızın gidişatında önemli rol oynar.

Bir zamanlar, bir sabah uyanan ve şişmanladığını gören bir kadın vardı. En azından o kendini öyle hissediyordu. Sanki bir gecede şişmanlamış gibiydi. Seneler seneler geçti, her sene kadının üzerine daha çok kilo bıraktı ve bu da dolabındaki kıyafetlerin bedenlerinin günden güne artmasına neden oldu. Kadına göre, o asla sandviç, pizza hatta tatlı gibi ”kötü” yemekler yemiyordu, gününün büyük bir bölümünü mutfakta, sağlıklı, besleyici ve dengeli yiyecekler hazırlayarak geçiriyordu hem de malzemelerin en tazelerini kullanarak. Ve geceleri televizyonun önünde kalorisi çok olmayan yiyecekleratıştırarak geçiriyordu. Peki, neden kilo alıyordu?! Nedeni menopoz muydu? Yeni vücut ölçülerine alışıp, kaderini benimserken nedenin bu olduğuna kendini inandırmıştı. O zaman demişti, madem ne yaparsam yapayım kilo alıyorum, ben de kendimi sevdiğim yemeklerden mahrum etmem! 

Ama bu peri masalı, kadın gerçekleri gördükten sonra, bitti. Diyet sabotajcı gıdalar, onun sağlıklı kiloda olmasını engelliyordu!

  1. Büyük beden kıyafetlerinizi saklamak sizin kilo aldığınız zamanlar giyeceğiniz bir şeylerinizin olmasını sağlar ve bu da yo-yo diyeti yapmanız için sizi teşvik eder.
  2. Kötü yemekleri bırakmak demek asla pizza ve sandviç yiyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Tek yapmanız gereken malzemelerini değiştirmek. Soslardan, yağlı kızartmalardan uzak durun ve beyaz buğday yerine tam buğdayı tercih edin. Sebzelere yönelin.
  3. Yemek yaparken bir yandan atıştırmayın. Tüm bu ”minik” atıştırmalar size ekstra kalori olarak geri dönüyorlar. Bunun yerine, yemek yaparken sakız çiğneyin ya da canınız bir şey atıştırmak istedikçe su için. Ya da sert sebzelerden atıştırın.
  4. Porsiyonlarınızı kontrollü tutun. Sağlıklı yemek yiyor olmanız, çok fazla yiyebileceğiniz anlamına gelmiyor. Porsiyonlarınıza dikkat edin ve böylece kilonuzu kontrol altına alın ve kilo almanızı engelleyin. İşte size porsiyon taktiği; yemek tabağı yerine salata tabağı kullanın ve böylece tabağınızın doluluğunun gözünüzü doyurmasını sağlayın. Tabağı iki bölüme ayırın ve yarısına sebze ya da meyve, diğer yarısına protein ve nişasta koyun.
  5. Küçük paket atıştırmalıklardan uzak durun. Bu paketler, size yeterli gelmez ve daha çok yemek istemenizi tetikler. Bu da kilo almanıza neden olur.
  6. Restoranda yemek yemek keyif verici ve rahatlatıcı olabilir ama kilo almanız için son derece de çekici yerlerdirler. Öncelikle, masaya oturduğunuzda ekmek gelir. Hele ki karnınız açsa, atıştırmamak elde değildir. Sonra atmosferin güzelliği ve sohbetin akıcılığıyla ne kadar ve ne yediğinize çok da dikkat etmezsiniz.
  7. Menopozu suçlamak da kilo almak için mükemmel bir bahanedir. Perimenapozda, genellikle az miktarda kilo alınır ve bu biz kadınlar için geçerli bir sebep olduğundan kilo almanın menopozun doğal bir sonucu olduğunu düşünür ve kendimizi özgür bırakırız. Bu dönemde kilo almamak için, vücudunuzun artık daha az kaloriye ihtiyacı olduğunu ve ona göre beslenmeniz gerektiğini unutmamalısınız.
  8. Bir şeyi canınız çok çektiyse kendinizi o kadar da zorlamayın. Ufak bir parça yiyin ki hem mutsuz olmayasınız, hem de bu ihtiyacınızı giderip sonrasında kendinizi kaybetmezsiniz.

Ve sonuç olarak 
Tüm fazla kilolarınız gider! Egzersiz ve farkındalık sağlık ve kilo kontrolü açısından gerçekten de çok önemlidir.

Ve hikayemizin kahramanı, diyetin ipuçlarını öğrenip, yavaş yavaş doğru beslenmeye başlar. Eski kıyafetlerini atar ve egzersize başlar. Kontrolünü tekrar eline alır ve stresi git gide azalır. Her geçen gün kendini daha enerjik ve mutlu hisseder.

Ve sonsuza dek mutlu yaşar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kış Aylarında Nasıl Beslenilmeli?

Kış Aylarında Nasıl Beslenilmeli, nelere dikkat edilmeli? Kış Aylarında Nasıl Beslenilmeli hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kış Aylarında Nasıl Beslenilmeli​ yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat