Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Kilo Almak İsteyenler ! / Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler Nelerdir?
Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler Nelerdir?

Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler Nelerdir? Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Almak İsteyenler İçin Sağlıklı ve Yüksek Kalorili Yiyecekler

Kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken son derece kolaydır ama kilo almaya çalışmak sinir bozucu ve zor bir süreçtir. Özellikle de sağlıklı beslenerek kilo almak istiyorsanız.

Kilo almak bazılarımız için oldukça zordur. Kilo vermeye yıllarını adamış bir kısmımız için bu inanılmaz gelse de kilo almak, kısaca çok yemek yemek demek değildir. Bazı insanlar kilo almakta çok zorlanırlar ve ne yerlerse yesinler bir türlü kilo alamazlar. Peki, düşük kilolu, hasta ve kilo alması gereken biriyseniz sağlıklı ama yüksek kalorili besinlerden hangilerini yemelisiniz? İşte size hem kilo aldıracak, hem de sağlığınızı koruyacak gıda önerilerimiz:

Kabuklu yemişler
Yüksek kalorili ve sağlıklı besinleri günlük diyetinize katmak istiyorsanız mutlaka kabuklu yemişleri de bu listeye eklemelisiniz. Kabuklu yemişler hem kalori açısından zengindirler, hem de birçok yararlı mineral içerirler. Yalnız bu gruba tuzlu fıstıklar dahil değil. Tuz eklenmemiş ve kavurulmamış kabuklu yemişleri tercih etmenizi öneririz.

Kuru meyveler
Kuru meyveler, günlük diyetinize eklemeniz gereken bir diğer sağlıklı ve yüksek kalorili besinlerdir. Hepimizin bildiği gibi atıştırmalıklar mükemmel kilo alma kaynaklarıdırlar. Bu nedenle eğer kilo almak istiyorsanız, gün içinde kuru meyve atıştırmanızı tavsiye ederiz.

Taze meyve suyu ve süt
Bir diğer kolay kalori alma yöntemi kalorili sıvılar tüketmektir. Gün içinde su içiminize ilaveten taze meyve suları (sıkmak için vaktiniz yoksa %100 saf meyve sularını satın alın) ve süt ile fark etmeden kilo alabilirsiniz.

Peynir
Peynir, yağ açısından zengindir ve aynı zamanda da yüksek oranda kalsiyum içerir. Üstelik peyniri yemeklerinize ekleyerek de tüketebilirsiniz. Makarnanızın veya fırın patatesinizin üzerine biraz peynir serpiştirin ya da salata veya sandviçlerinize peynir ekleyin. Yemekten önce başlangıç olarak bir peynir tabağı da sipariş edebilirsiniz.

Muz ve Avokado
Kalori alımınızı arttırmada meyveler son derece sağlıklı yardımcılardır. Yüksek oranda kalori içeren muz ve avokadoyu günlük diyetinize mutlaka ekleyin.

Fıstık ezmesi
Fıstık ezmeli sandviçleri sever misiniz? Fıstık ezmesi, sağlıklı ve kalorili bir besindir. Fıstık ezmeli sandviçinizi sabah yerine gün ortası ya da akşama doğru yemeyi tercih edin.

Sağlıklı yağlar
Kilo almak konusunda size vereceğimiz son tavsiye, günlük diyetinize sağlıklı yağları eklemeniz olacak. Zeytinyağı bunlardan en çok bilineni ama fındık yağı ve badem yağı da son derece faydalı ve lezzetli yağlardır. Farklı yağlar farklı yemeklere uygundur, bazıları ise pişirmek yerine sos olarak kullanılınca daha başarılı sonuç verirler.

Bu listeden size uygun olan besinleri seçip, günlük yeme alışkanlıklarınıza eklerseniz, sağlıklı bir şekilde kilo almaya başlayabilirsiniz. Eğer ani bir kilo kaybınız varsa veya kilonuz vücut ölçülerinize göre çok düşükse, mutlaka bir beslenme uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Orta Kulak İltihabı Neden Olur?

Orta Kulak İltihabı Neden Olur? Orta Kulak İltihabının Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Orta Kulak İltihabı Neden Olur yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat