Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Kilo Almak İsteyenler ! / Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı?
Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı?

Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı?​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı? yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kilo Aldıran Tüyolar

Fazla kilo problemi olduğu gibi zayıf olup da kilo almak isteyen bireyler toplumumuzda bulunmaktadır. Kilo alma problemi olan bireyler mutlaka düzensiz bir yaşam ve düzensiz beslenme şekline sahip bireylerden oluştuğu bir gerçek. Sağlıklı ve doğal yöntemlerle kilo alabilmek mümkün.

İşte sizler için hazırladığımız kilo aldıran tüyolar:

1. Asla öğün atlanmayın, günde 6 -9 öğün beslenilmeye çalışın. Aşırı zayıf kişilerin temel sorunu hemen doymalarıdır. Bu yüzden gerekirse 1 saatte 1 küçük ama kalorili şeyler tüketin.

2. Yemeklerinizi ne çok hızlı ne de çok yavaş bir şekilde yiyin.

3. Yemek öncesi su içmek iştahınızı kapatır. Kilo vermeye çalışanlara nasıl yemek öncesi büyük bir bardak su için iştahınız kapanır diyorsak sizde tam tersi durum söz konusudur.

4. Yemeklerde çiğ sebzeleri, salataları aşırı büyük porsiyonlarda yemeyin. Hem kalorisi düşük olduğu için hem de liften dolayı çabuk doygunluk sağladıkları için iştahınızın hemen kapanmasına yol açabilirler.

5. Yemeklerinizin yanına 1 su bardağı kadar taze sıkılmış meyve suyu ilave edin. Meyve suyuna 1 yemek kaşığı kadar pekmez ilave edip iyice karıştırın. Böyle 150 kalorilik bir meyve suyu yerine 250 kalorilik bir meyve suyu içmiş olursunuz.

6. Yağlı tohumların ve kuru meyveleri kalorisi çok yüksektir. Ara öğünde arasına ceviz sıkıştırılmış kuru incirler hem sağlıklı hem de kalori bombaları olacaktır.

7. Şeker ve şekerli gıdaların kalorisi çok yüksektir. Günde en az 1 öğününüz mutlaka sütlü tatlı olsun. Ama bu sütlü tatlıyı şöyle hazırlamanızı öneririm; 1 kase sütlaç üzerine bol dövülmüş fıstık serpin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çiğ Gıda Diyeti Nasıl Yapılır?

Çiğ Gıda Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Çiğ Gıda Diyeti hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çiğ Gıda Diyeti yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat