Anasayfa / Sağlık Rehberi / Yaşam Koçluğu / Kendinize Güveninizi Arttıracak 10 Şey
Kendinize Güveninizi Arttıracak 10 Şey

Kendinize Güveninizi Arttıracak 10 Şey

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kendinize Güveninizi Arttıracak 10 Şey Nedir? Kendinize Güveninizi Arttıracak 10 Şey hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kendinize Güveninizi Arttıracak 10 Şey yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bugün size vereceğimiz ipuçları daha mutlu, daha çok kendine güvenen bir birey olmanızı sağlayacak.

Güzel giyinin
Kendinize olan güveninizi en çok arttıran şeylerden biri şık giyinmektir. Kendinizi güzel hissetmeniz sizi daha mutlu ve güvenli kılar.

Günde en az 15 dakika meditasyon yapın
Kaslarınızı ve beyninizi gevşetmek size iyi gelir. Sakinleştirici bir müzik koyun, bacaklarınızı çapraz yapın, derin bir nefes alın ve gözlerinizi kapatın. 15 dakika boyunca hiçbir şey düşünmeyin.

Beslenmenize özen gösterin
Sağlıklı beslenmek hem kendinizi iyi hissetmenizi hem de formunuzu korumanızı sağlar. Daha çok yeşillik, sebze, yağsız et ve meyve tüketerek kendinize iyi bakın.

Minnettar olun
Her gün kendinize aileniz olduğu için, arkadaşlarınız için, işiniz için, elinizdeki fırsatlar için ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlatın. Kendinizi öyle hissetmeseniz de hissediyormuş gibi yapın, bir süre sonra kendinizi gerçekten de minnettar hissedeceksiniz.

Her gün yeni bir şey öğrenin
Bilgi güçtür. Bir şeyleri bilmek kendinize olan güveninizi arttırır ve etrafınızda olanların farkına varmanızı sağlar. Her gün kendinize yeni bir şeyler öğrenmek için vakit ayırın.

Nefes alın
Nefes almayı unutmayın! Derin nefes almak biraz olsun rahatlamanıza yardımcı olur.

İltifatlara açık olun
Size iltifat edildiği zaman bunu kabul edin. Kendinizle ilgili iyi yönlerinizi bir kağıda yazın ve duvarınıza asın. Kendinize inanın ve birileri size güzel göründüğünüzü söylediğinde öyle olduğunuza inanın!

Odanızı ve masanızı düzenleyin
Etrafınızı düzgün ve temiz görmek size kendinizi iyi hissettirir.

Etrafınızı pozitiflikle doldurun
Buna izlediğiniz filmler, dinlediğiniz müzikler, arkadaşlarınız ve durumlar da dahil. Her zaman yanında olacağınızı düşünen arkadaşlarınızın sizi ihmal etmelerine izin vermeyin. Negatif bir şarkının sizi üzmesine izin vermeyin, kendinizi depresif hissetmeyin.

Kendinizi şımartmanız gerektiğini unutmayın
Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Bu, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ve kendinize olan güveninizi arttırır.

Unutmayın, yarın yeni bir gün! Bunun değerini bilin!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Her Gün Kendinize Söylemeniz Gereken 11 Güzel Şey

Her Gün Kendinize Söylemeniz Gereken 11 Güzel Şey Nedir? Her Gün Kendinize Söylemeniz Gereken 11 Güzel Şey hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her...

Kapat