Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın El ve Ayak Bakımı / Kendi Fransız (French) Manikürünüzü Kendiniz Yapın
Kendi Fransız (French) Manikürünüzü Kendiniz Yapın

Kendi Fransız (French) Manikürünüzü Kendiniz Yapın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kendi Fransız (French) Manikürünüzü Kendiniz Nasıl Yaparsınız? Fransız (French) Manikürü hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kendi Fransız (French) Manikürünüzü Kendiniz Yapın​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Paranızı manikürcülere vermekten bıktınız ve kendiniz evde yaparak, tıpkı kuaförde yapılmış gibi görünen tırnaklara mı sahip olmak istiyorsunuz? Biraz pratik ve biraz sabırla bu mümkün! İşte size Fransız manikürünün püf noktaları!


Mükemmel manikür
Soluk pembe bir baz ve parlak beyaz tırnak uçları Fransız (French) manikürünün en genel halidir. Bu manikür modeli, erkeklerin de çok beğenmeleri sebebiyle, kuaförlerde en çok talep gören modeldir.

Adım adım Fransız manikürü

  1. Fransız manikürü için en ideal tırnaklar, hafif uzun ve sağlıklı tırnaklardır.
  2. Tırnaklarınızda önceden kalmış oje varsa, aseton ve pamuk yardımıyla bu ojeleri iyice temizleyin. Daha sonra ellerinizi ılık su ve sabunla yıkayın ki asetonun izi tırnaklarınızda kalmasın. Daha sonra ellerinizi ılık ve sabunlu suda etleriniz yumuşayıncaya kadar bekletin.
  3. Tahta bir tırnak eti iticisi ile, tırnak etlerinizi geriye doğru itin.
  4. Tırnaklarınıza tırnak makası ya da törpü yardımıyla istediğiniz şekli verin.
  5. Elinizi sabit bir şekilde tutun ve her tırnağınızın ucuna, koyu beyaz oje ile, tırnağınızın beyazına uygun şekilde çizgi çekin. İsterseniz ikinci bir kere daha ojenin üstünden geçerek daha belirgin hale getirebilirsiniz. Kurumaları için biraz bekleyin.
  6. Rakı rengi ya da soluk pembe ojeyi tırnaklarınıza sürün. İsterseniz ojenizi bir kat daha sürebilirsiniz. Daha sonra kurumaya bırakın.
  7. Bütün katlar kuruduktan sonra, tırnaklarınıza bir kat parlatıcı sürerek ojenizi koruyun.

Dilerseniz ayaklarınıza da aynı şekilde pedikür yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı yaptıktan sonra, bir süre boyunca (ojeler iyice kuruyana kadar) ellerinizle iş yapmamaya çalışın ki ojeleriniz bozulmasın. 


Kolay yolu
Daha kolay oje sürmek için, eczanelerde, marketlerde ve birçok yerde satılan Fransız manikürü setlerinden alabilirsiniz. Bu setin içinde bir açık beyaz, bir koyu beyaz ve bir parlatıcı ojenin yanısıra, kolay çizgiler çekmenizi sağlayacak tırnak ucu yapıştırmaları da bulunmakta.


Değişik renkler de deneyin
Yaratıcılığını kullanmak isterseniz, klasik Fransız manikürü renklerinizi bir kenara bırakabilir ve değişik renklerle manikürler yapabilirsiniz (mesela; yılbaşı için kırmızı ve yeşil). Dilerseniz manikürünüze sim de ekleyebilirsiniz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Nasıl Kuvvetlendirirsiniz?

Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Nasıl Kuvvetlendirirsiniz? Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Kuvvetlendirme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zayıf Tırnakları Doğal Yöntemlerle Nasıl Kuvvetlendirirsiniz​ ​yazısını...

Kapat