Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Kanser / Kemik İliği Kanseri Hastalarına Umut
Kemik İliği Kanseri Hastalarına Umut

Kemik İliği Kanseri Hastalarına Umut

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kemik İliği Kanseri Hastalarına Umut yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

İngiliz bilim adamlarının geliştirdiği, bedenin bağışıklık sistemini kullanarak kanser hücrelerini yok etmesini sağlayan ilaç, kemik iliği kanseri yakalananlara umut oldu. Geliştirilen ilaç, bağışıklık sisteminin kanser hücrelerini yok etmesini sağlıyor. Bilim adamları, ilacın kanser hücrelerindeki SLAMF7 adlı molekülü hedef alarak bağışıklık sisteminin bu hücreleri ortadan kaldırmasını sağladığını belirtti. Bilim adamlarından Profesör Graham Jackson, ilaç sayesinde kemik iliği kanserinin tedavisinde yeni bir çağ başladığını vurgulayarak, “Hastalar daha az kemoterapi görecek ve daha az acı çekecek. Yaşam süreleri de daha uzun olacak” diye görüş bildirdi. Kemik iliği kanseri daha çok 60 yaşın üzerindekilerde görülüyor. Türkiye’de yılda ortalama 3 bin kişiye kemik iliği kanseri tanısı koyuluyor.

9_EYLUL_IZMIR_20150720_3

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelere Tatil Önerileri

Hamilelere Tatil Önerileri Nelerdir? Hamilelere Tatil Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelere Tatil Önerileri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat