Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Kekik, Meğer Her Derde Dermanmış
Kekik, Meğer Her Derde Dermanmış

Kekik, Meğer Her Derde Dermanmış

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kekiğin Faydaları Nelerdir? Kekiğin Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kekik, Meğer Her Derde Dermanmış yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Mutfaklardan eksik etmediğimiz kekik, özellikle et yemeklerinde, salata soslarında kullandığımız lezzetli bir bitkidir. Günümüzde kilo verme veya koruma amaçlı olarak da kekik suyu tüketilmektedir.
Çayının basit bir yapımı, o kadar da rahatlatıcı etkisi vardır. Sinirleri yatıştırır, mide rahatlatır, öksürük ve gribal enfeksiyonların tedavisinde de kullanılması tavsiye edilir.

Çayı hazırlamak için; yarım ya da bir tatlı kaşığı kekiği orta boy su bardağına alın. Üzerine kaynar su dökün ve ağzı kapalı bir şekilde 8-10 dakika demlenmeye bırakın. Demlenen çayınızı süzüp içebilirsiniz. Gün içinde 2-3 bardak kekik çayını taze demleyerek, soğutmadan bekletmeden içebilirsiniz. Hamilelerin ve tansiyon hastalarının içmemesi tavsiye olunur. Onun dışında bir yan etkisi yoktur.

Ağız içinde oluşan yaralar için de kekik çay ile gargara yapmak faydalı olacaktır. Zekanın açılmasında, sara hastalarında ve hatta alkol bağımlılığında da kekik faydalı bir bitkidir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ağız Ve Diş Sağlığı İhmale Gelmez

Ağız Ve Diş Sağlığımıza İyi Gelecek Bitkiler Nelerdir? Ağız Ve Diş Sağlığımıza İyi Gelecek hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Ağız Ve Diş...

Kapat