Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Kaslarınızı Güçlendirmenize Yardımcı Olan Gıdalar
Kaslarınızı Güçlendirmenize Yardımcı Olan Gıdalar

Kaslarınızı Güçlendirmenize Yardımcı Olan Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kaslarınızı Güçlendirmenize Yardımcı Olan Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kaslarınızı Güçlendirmenize Yardımcı Olan Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kaslarınızı Güçlendirmenize Yardımcı Olan Gıdalar

Sağlıklı ve şekilli kol ve bacaklara sahip olmak, doğru beslenmeyle, çok daha kolay!
Güçlü ve sağlıklı kaslara sahip olmak için yaptığınız egzersizler kadar yedikleriniz de önemlidir.

Yeşil yapraklı sebzeler
Ispanak, bol miktarda protein, demir, E vitamini, magnezyum, lif, B vitamini, C vitamini ve besleyici öğeler içerir. Bunlar, vücudunuz ve kaslarınız için ideal besinlerdir.

Somon
Balıklar, güçlü kaslar oluşturmak için doğru besinlerdir ama özellikle somon balıkların bu konuda kralıdır! Somon hem moralinizi yükseltir, hem de içeriğindeki sağlıklı yağlar, B vitamini, protein ve magnezyum gibi besinler, kaslarınızın forma girmelerine ve iyileşmelerine yardımcıdırlar.

Yağsız yoğurt
Güçlü ve sağlıklı kaslara sahip olmak istiyorsanız, yoğurt sizin en iyi arkadaşınızdır. İçeriğindeki kalsiyum, protein, düşük orandaki şeker ve yüksek miktarda B vitamini hem metabolizmanız, hem de kas fonksiyonlarınız için önemlidir.

Yumurta
Kas oluştururken yumurta tüketmek mutlaka gereklidir. Yumurta beyazı düşük yağ oranına sahiptir ve yüksek oranda protein içerir ama yumurta sarısının bir kısmını yemeniz de önemlidir çünkü yumurta sarısı da pek çok iyi huylu yağ içerir. Bu nedenle sarısını yumurtanızdan tamamen ayırmamanızı öneririz.

Tatlı patates
Her ne kadar tatlı patates bol miktarda karbonhidrat içeriyor da olsa, kaslarınız için faydalı bir yiyecektir. Çünkü karbonhidratlar sayesinde glikoz seviyeniz dengelenir, bu da yağ yakmanın ve kas oluşumunun anahtarıdır. Kan şekeriniz düştüğü zaman, insülin seviyenizde ani artış olur ve bu da canınızın tatlı istemesine ya da vücudunuzun yağ depolamasına neden olur. Fakat tatlı patates sizi hem uzun süre tok tutar, hem de insülin seviyenizi düzenler.

Keten tohumu
Pek çok insan kas yapımında tek önemli olanın protein olduğunu düşünür ama vücudunuz kas oluşturmak için pek çok şeye ihtiyaç duyar. Keten tohumunun içindeki besinler kas oluşumu için son derece önemlidir.

Badem
Az miktarda protein içeren badem kas oluşumu için ideal besindir. Günde 1 avuç kadar badem yemeyi atlamayın. Bademin içinde bulunan E vitamini, magnezyum ve lif, kas hasarlarının giderilmesine de yardımcıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar

Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat