Karbonatla Diş Beyazlatma

Karbonatla Diş Beyazlatma

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Karbonatla Diş Beyazlatılır Mı? Karbonatla Diş Beyazlatma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Karbonatla Diş Beyazlatma ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Karbonat, birçok insan tarafından etkili ve güvenli bir diş beyazlatma yolu olarak kabul edilir. Ancak kronik karbonat kullanımının bazı ağız problemlerine yol açtığı gerçeği ile ilgili bilgi sahibi olmak önemlidir.

Karbonat çeşitli temizliklerde kullanılan zayıf bir baz ya da alkalin tozdur. Su ile temas ettiğinde, yemeklerin ya da tütünün dişlerin üzerinde bıraktığı lekelere saldıran serbest radikaller üretirler.

Karbonatla Diş Fırçalamanın Faydaları
Parlak bir gülüşün yanı sıra, karbonatın bir diğer faydası da, diş üzerindeki plağı temizlemesidir. Çay, kahve, soda ve kırmızı şarap gibi birçok içecek dişlerde lekelenmeye neden olabilir. Bununla birlikte plak oluşumu dişlerde sarımsı bir renk oluşturur. Karbonat her iki durum için de oldukça etkili bir çözümdür. Plak diş çürükleri ve oyuklara neden olur bu yüzden, düzenli tekniklerle temizlenmelidir. Karbonat belki de en ucuz ve en etkili diş temizleme yöntemidir. Bir paketi yaklaşık 100 fırçalama kadar yeterlidir ve fiyatı da çok ucuzdur.

Tonlarca para ödemeden dişlerinizi beyazlatmak ister misiniz? Ne şanslıyız ki evde kolaylıkla bulunan karbonat var! Karbonat, çay kahve gibi içeceklerin dişler üzerinde bıraktığı lekeleri temizlemede çok etkilidir. İşte nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bazı ipuçları:

1. Yöntem: Temel Yöntem
1. Karbonatı suyla karıştırın. Yarım çay kaşığı karbonat ve yarım çay kaşığı suyu bir kap içinde karıştırın. Ardından diş fırçasını karışımın içine sokun.

  • Alternatif olarak, diş fırçasını direkt olarak karbonata batırabilirsiniz. Fakat karbonatın tadının çok kuvvetli olduğunu bilmelisiniz.

2. Dişlerinizi bir-iki dakika kadar fırçalayın. Normal bir şekilde fırçalayın ve bütün çatlak ve boşlukları temizlediğinizden emin olun. İki dakikadan fazla fırçalamayın. Çünkü karbonat diş minesine zarar verebilir.

  • Karbonatın tadı gerçekten hoş değildir, bunu bilmelisiniz!

3. Ağzınızı durulayın. Karbonatı tamamen temizleyin. Diş fırçasını durulamayı unutmayın.

4. Gün aşırı bu yöntemi kullanın. Bir ya da iki boyunca gün aşırı karbonatla dişlerinizi fırçalayın. Birkaç hafta sonra farklılığı göreceksiniz.

  • Birkaç hafta sonra, iki günde bir yaptığınız bu işlemi haftada bir ya da ikiye düşürün. Çünkü karbonat aşındırıcı özelliğe sahiptir.
  • Karbonatla diş fırçalamayı, normal diş fırçalama yerine koymayın. Çünkü diş macunu dişleri çürüklerden koruyan ve güçlendiren florür içerir. 

Karbonatla Diş Beyazlatma 1


2. Yöntem: Alternatif Yöntemler
1. Hidrojen peroksit ile karbonatı karıştırın. Hidrojen peroksit bir başka etkili evde bulunabilecek üründür. Yarım çay kaşığı hidrojen peroksit ile bir çay kaşığı karbonatı, diş macunu kıvamına gelene dek karıştırın. Ardından bu karışımla dişlerinizi fırçalayın ve bir-iki dakika bekleyin. Son olarak ağzınızı suyla çalkalayın.

  • Hidrojen peroksit birçok eczanede rahatça bulunabilir ve ışığı geçirmeyen kahverengi şişelerde satılır. Ağzınızda güvenle kullanmak için %3 oranda solüsyon alın.
  • Hidrojen peroksit, aynı zamanda etkili bir anti-bakteriyeldir.

2. Karbonatı limon veya misket limonla karıştırın. Limon beyazlatıcı özelliğe sahip sitrik asit içerir. Yarım çay kaşığı karbonat ve yarım çay kaşığı taze sıkılmış limon/misket limonu karıştırın. Bu karışımı diş fırçasıyla uygulayın. Bir dakika kadar bekledikten sonra ağzınızı durulayın.

  • Çoğu diş hekimi bu yöntemi,sitrik asitin dişe verdiği zarar dolayısıyla tavsiye etmiyor.

3. Diş macunu ve karbonatı karıştırın. Düzenli olarak kullandığınız, dişlerinizi koruyan florür içerikli diş macunu ile karbonatı karıştırın. Diş macununu fırçaya sürün, üzerine bir miktar karbonat serpin ve normal olarak fırçalayın.

İpuçları

  • Diş etini fırçalamayın. Yanma ya da hassasiyete yol açabilir.
  • Kötü nefes, çoğunlukla yemek artıkları ve plak yüzünden oluşur. Bu yüzden dişlerinizi fırçalarken, her yüzeyi temizlediğinize emin olun. Kokunun ana sebebi; diş eti üzerinde oluşan bakterilerdir.
  • Elektrikli diş fırçası, hem hızlı hem de etkili bir şekilde dişlerinizi fırçalamanızı sağlayacaktır.

 

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Yirmi Yaş Diş Çekimi Sonrası

Yirmi Yaş Diş Çekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir? Yirmi Yaş Diş Çekimi Sonrası hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yirmi Yaş Diş...

Kapat