Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Taşlar Ve Faydaları / Kaplan Gözü Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
Kaplan Gözü Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Kaplan Gözü Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kaplan Gözü Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Kaplan Gözü Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kaplan Gözü Taşının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kaplan Gözü Faydaları
Duygulara direk hitap eden bir taştır. Bu yüzden sevgililer arasında sıklıkla kullanılan bir taştır. Cesaret verici ve bir amaca yönelmenizi sağlamaktadır. İnatçılığa bir nebze de olsa çare olarak denenebilir. Nazara karşı kullanılabilen taşlardan birisidir.

  • Kabuslara etkili olmaktadır,
  • Astım hastaları kullanabilir,
  • Sindirim sistemini düzenleyici etkileri bulunur,
  • Cesaret arttırıcıdır ve amacınızı anımsatır,
  • Olaylara net bir bakış açısı sağlar,
  • Kişilerin iyi taraflarını görmenizde yardımcıdır,
  • Nazardan koruyucudur,
  • Zihni boşaltır ve rahatlatır.

Yapısal Özellikleri
Kuvars kristalleri içerisinde yer almaktadır. Parlak ve ipeksi bir görünüme sahiptir. Işığa göre yanar döner görüntüde olabilmektedir. Yüzyıllar boyunca tüm insanlık bu taşın kendilerinin koruduğuna inandı. Hem görünüş açısından hem de etkileşim açısından oldukça iyi taşlar içerisinde bulunmaktadır. Akik, Kantaşı ve Yosunlu Akik ile aynı kimyaya sahiptir.

Önemli Not
Bayanlar genelde yüzük, kolye, bileklik, saç tokası yada pek çok şekillerde kullanabiliyorlar. Erkeklerde ise yüzük ve tespih olarak kullanılabiliyor. Sevgililer gününde en iyi hediyeler arasında yer alabilecek bir taştır.

Sertliği: 7
Uyumlu Olduğu Unsur: Toprak – Ateş
Rengi: Sarı ve Altınımsı Kahverengi
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Afrika (Namibia), Amerika (Montana), Avustralya, Çin

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kantaşı (Bloodstone, Helyotrop, Şifa Taşı) Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?

Kantaşı (Bloodstone, Helyotrop, Şifa Taşı) Taşının Faydaları, İnsanlar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Kantaşı (Bloodstone, Helyotrop, Şifa Taşı) Taşının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kantaşı (Bloodstone, Helyotrop,...

Kapat