Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Kanser / Kanserden Korunmak İçin 5 Öneri
Kanserden Korunmak İçin 5 Öneri

Kanserden Korunmak İçin 5 Öneri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kanserden Korunmak İçin Öneriler Nelerdir? Kanserden Korunmak İçin Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kanserden Korunmak İçin 5 Öneri ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kanser hastalığı tamamıyla tehlike saçan hastalık türlerindendir. Kansere karşı korunabilmek için alınması gereken bazı önlemler bulunmaktadır. Kanserden korunmak için 5 öneri kavramımızı sizlerle paylaşıyoruz:

  1. Sigara vücudumuza başlı başınca zarar vermektedir. Kanserden ölen bireyler yüzdesine bakıldığında% 30′u akciğer kanserine yakalanmakta akciğer kanseri olan bireylerinde başlı başınca sebebi sigara olmaktadır.
  2. Alkol ağız, boğaz, gırtlak, yemek borusu, karaciğer, kalın bağırsak, pankreas ve meme kanserinin bilinen sebeplerindendir. Bu yüzden alkol ya sınırlandırılmalı yada tamamıyla bırakılmalıdır.
  3. Alkolü ve sigarayı bir arada kullanmamaya özen gösterilmelidir.
  4. Radyasyondan uzak durmalı ve radyasyon ışınlarından korunmalısınız. Bilindiği üzere radyasyona etki eden ışınlar sonucu deri kanseri oluşmaktadır.
  5. Enfeksiyonlara karşı vücut dirençlendirilmelidir. Çünkü rahim ağzı kanseri ve karaciğer kanseri de enfeksiyonlar sonucu oluşmakta ve buna bağlı olarak enfeksiyonlar ölüm tehlikesi içermektedir.

 

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Löseminin Tanısı Ve Tedavisi

Löseminin Tanısı Ve Tedavisi Nasıldır? Löseminin Tanısı Ve Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Löseminin Tanısı Ve Tedavisi ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat