Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Kanser Savaşçısı Donmuş Limon
Kanser Savaşçısı Donmuş Limon

Kanser Savaşçısı Donmuş Limon

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Buzdolabında dondurulduktan sonra rendelenerek tüketilen besinlere ve içeceklere eklenen limon kanserli hücrelerle savaşıyor. Vücutta kemoterapi etkisi yapıyor.

Dondurulmuş limon buzdolabına dondurulmak için kabukları ile birlikte atılır. Kullanmak için çıkarıldığında ise de yine kabukları ile beraber kullanılır. Bu durumda donmuş limonun hem kabuğundan hem de iç kısmından fayda sağlanır. İşte dondurulmuş limonun etkisi hem kabuğunun hem de iç kısmının birlikte kullanılmasından gelir. C vitamini, pektin, çeşitli flovoidler ve hücre oksidasyonunu yavaşlatan 22 farklı bileşiğe sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunun sonucunda özellikle kış aylarında sık sık yakalanılan soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi hastalıklara karşı koruma sağlar. Sinir sistemine etki ederek sinir bozukluklarına ve depresyona da iyi gelir.

BİLİMSEL OLARAK KANITLANMIŞ

Strese karşı fayda sağlaması da donmuş limonun faydaları arasındadır. Vücuttaki toksin maddeleri dışarı atar. Konsantrasyonu da arttırır. Konsantrasyonu arttırması sebebiyle zindelik verir, kolay odaklanmayı sağlar.  1970 yıllarından bugüne limon ile ilgili araştırmalar yapıldığı belirtilmiştir. Özellikle çok büyük bir ilaç firması limonun kanser hastalığı üzerine etkisi olduğunu açıklamıştır. Yapılan araştırmalar sonucuna göre limon özü kanser hücrelerini öldürmeye yardım eder ve kemoterapi kadar etkilidir. Meme kanseri, prostat, pankreas, kalın bağırsak ve akciğer kanseri gibi kanser türlerine etki ettiği belirtilmiştir.

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLUYOR

1970 yılından itibaren 20’den fazla farklı laboratuar testi sonucuna göre; limonun kötü huylu hücreleri yok ettiği ve kanserin büyümesini, yayılmasını engellediği ortaya çıkmıştır. Bu nedenle de kanserin büyümesini engelleme konusunda kemoterapi kadar etkili olduğu belirtilmiştir. Limon bilindiği gibi detoks sağlayan, vücudu yenileyen bir bitkidir. Dondurulmuş limon da vücuttaki yağ birikimini azaltarak kolay kilo vermeye yardım eder. Yağ depolanması engellendiği için kilo alımı da engellenir. Sağlıklı bir şekilde uygulanan diyet programına donmuş limon katılarak sağlıklı şekilde kilo vermeye devam edilebilir.

Nasıl hazırlanır?

Basit bir şekilde hazırlanan dondurulmuş limonlar ile yemeklerinize de değişik tatlar katabilirsiniz. Bu şekilde limonu ekledikten sonra yemeklerinizde farklı, hoş ve doğal bir koku olduğunu fark edeceksiniz. Donmuş limon ile lezzetinize lezzet katabilir, küçük bir dokunuşla farklı tatlar yaratabilirsiniz. Ülkemizde genellikle salatalarda, çorbalarda ve daha birçok yerde limonun sadece suyu sıkılarak kullanılır. Oysa limon kabuğu faydaları da limon suyunun faydaları kadar çoktur. Yemeklerde, salatalarda limon suyu ile birlikte limon kabuğu da kullanılırsa yararlanılan faydaları artar. Dondurulmuş limon hazırlamak aslında oldukça basittir. Öncelikle limonlar yıkanır.

Nerelerde kullanılır? 

Gün içinde karnınız acıktığında, ara öğün tüketmek istediğinizde bir kase yoğurt tüketebilirsiniz. Tüketeceğiniz bir kase yoğurdun içine buzlukta dondurmuş olduğunuz limondan bir parça rendeleyin. Böylece hem yoğurdunuza farklı bir tat katmış olacaksınız, hem de ara öğünde dondurulmuş limon tüketeceksiniz. Yeşil çayı tadının acı olması sebebiyle tek başına içmek biraz zor olabilir. Öğle yemeğinden sonra tüketilen yeşil çayın içine de rendeleyebilirsiniz. Bu şekilde hem daha daha sağlıklı bir yeşil çay içersiniz hem de yeşil çayın içimi de kolaylaşır. Makarna sosları için ve çorbalar için de kullanılabilir. Öğle yemeği için yada akşam yemeği için kendinize salata hazırladınız. Hazırladığınız salatada marul, roka, maydanoz gibi birkaç farklı yeşillik, kiraz domates olabilir. İşte bu salatanıza hemen biraz dondurulmuş limon da rendeleyin.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Sürekli Öfkelenen Kişiler Bu Durumu Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Sürekli öfkelenen kişiler bu durumu önlemek için ne yapmalı? Psikoterapist Uzm. Dr. Timur Harzadın, Sürekli öfkelenen kişiler bu durumu önlemek...

Kapat