Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Kanser Düşmanı 7 Baharat
Kanser Düşmanı 7 Baharat

Kanser Düşmanı 7 Baharat

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kanser Düşmanı 7 Baharat Hangileridir? Kanser Düşmanı 7 Baharat hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kanser Düşmanı 7 Baharat yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kansere karşı korunmak için sağlıklı beslenirken baharatları da es geçmeyin.

Zencefil
Zencefil, uzun yıllardan beri halk arasında gripten kabızlığa pek çok şey için kullanılır. Pek çok yemekte de kullanabileceğiniz zencefil, sizi kansere karşı koruyacaktır.

Sarımsak
İçindeki yüksek oranlı sülfür, arginin, flavonoidler ve selenyum sağlığa çok faydalıdır. Pek çok araştırma,sarımsağın, kansere karşı koruyucu özelliği olduğunu göstermiştir.

Nane
Sindirim sistemi problemleri için yıllardır kullanılan nane, ishal, kramplar, gaz ve hazımsızlık için de bire birdir. Eğer kanser tedaviniz sizde mide bulantısı yapıyorsa, nane çayı içmek size iyi gelecektir.

Ayrıca nane, boğaz ağrısı ve kemoterapiden dolayı ortaya çıkan ağız yaralarının ağrılarını alır.

Zerdeçal
Zencefil ailesinden olan zerdeçal, katıldığı besinlere sarı rengini verir. Bu sarı rengini veren madde, antioksidan ve anti-enflamatuar özellikler içerir ve kansere karşı sizi korur. Yapılan araştırmalar, zerdeçalın, kolon, cilt, prostat ve meme kanserine karşı koruyucu olduğunu göstermiştir.

Biberiye
İğne gibi yapraklara sahip olan biberiye, iyi bir antioksidan kaynağıdır. Çorbanıza, domates bazlı soslarınıza, ekmeklerinize, kırmızı etlerinize çok yakışacaktır.

Papatya
Pek çok medikal faydası olan papatya uyku sorunlarına iyi gelir. Yatmadan önce bir bardak papatya çayı içmek, kolay uyumanıza yardımcı olur.

Papatyalı ağız gargaralarının kanserin sebep olduğu ağız yaralarının ağrılarını dindirdiği de gözlemlenmiştir. Eğer doktorunuz onaylarsa, papatya çayını demleyin, soğutun ve sonra gargara olarak kullanın.

Papatya çayı, sindirim problemlerinize de iyi gelecektir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kahvaltının Kilo Vermeye Yardımcı Yönleri

Kahvaltının Kilo Vermeye Yardımcı Yönleri Nelerdir? Kahvaltının Kilo Vermeye Yardımcı Yönleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kahvaltının Kilo Vermeye Yardımcı Yönleri yazısını sadece bilgi...

Kapat