Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet İçecekler & Gıdalar & Yemekler / Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar
Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar

Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kan Şekerinizi Dengelemenizi Sağlayacak En İyi Gıdalar

Kan şekerinde ani iniş çıkışlar olmayan kişiler çok uzun seneler boyunca yaşamaktadırlar.

Hepimiz, sağlıklı bir hayat sürebilmek için, ideal kilomuzu korumamız gerektiğini biliyoruz. Araştırmalar, kilomuzu korumamızı sağlayan, sağlıklı gıdaların kan şekeri seviyemizde ani yükselişler oluşturmayan gıdalar olduklarını gösteriyorlar. Dengeli bir kan şekeri, hem fiziksel, hem de ruhsal sağlığınız için ve uzun bir yaşam için önemlidir.

Kan şekerinizde ani yükselmelere neden olan yiyecekler genellikle şekerli veya rafine karbonhidratlardır. Bu gıdalar canınızın sürekli yemek istemesine ve sonuç olarak da kilo alımına ve pek çok hastalığa neden olabilmektedirler. Karbonhidrat ve şekeri kesmek, kilo verimi ve sağlıklı olmanın ilk adımıdır.

Fakat karbonhidratı kesmek kolay değildir. Günümüzde pek çok insan karbonhidrat bağımlısıdır.

Karbonhidratları daha kolay bir şekilde hayatınızdan çıkarmanızın anahtarı düşük karbonhidratlı, lezzetli yiyeceklere yönelmektir. Aşağıdaki yiyecekler, yüksek karbonhidratlı gıdalardan vazgeçme sürecinizde size yardımcı olacaklardır.

Badem
Araştırmalar, lif açısından zengin olan bademi yiyen insanların daha kolay kilo verdiklerinigöstermektedir.

Akdarı
Lif açısından oldukça zengin olan akdarı, sizin uzun süre kendinizi tok hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda protein açısından zengindir ve kan şekerinizi dengede tutar. Üstelik karbonhidratlarla aynı dokuya sahip olduğu için karbonhidrat yoksunluğu çekmezsiniz. Akdarının kolon kanserini engelleme özelliği olduğu ve kilo verimine yardımcı olduğu da düşünülmekte.

Humus
Humus protein doludur ve sizi tok tutar. Fakat kan şekerinizde ani bir artış yapmaz. Size önerimiz humusu zeytinyağı ile yapmanızdır.

Avokado
Avokado besin değeri yüksek bir gıdadır ve diğer besleyici öğelerin daha kolay emilmesini sağlar.

Mercimek
İyi bir protein kaynağı olan mercimek ayrıca kalsiyum, fosfor, B vitamini ve demir içerir.

Ceviz ve kilo verimi
Ceviz mükemmel bir atıştırmalıktır. Sizi tok tutar ve daha az acıkmanızı sağlar. Üstelik omega 3 yağları içerir ve bu yağlar iltihap sökücü özelliğe sahiptirler. Ayrıca cevizin kalp krizine karşı koruyucu etkisi kanıtlanmıştır. Yine başka bir araştımada her gün bir miktar ceviz yiyenlerin, günlük beslenme programlarından cevizi çıkarttıklarında kilo aldıkları gözlemlenmiştir.

Unutmayın ki, sağlıklı bir beslenme programı ve hayat tarzı ile çok daha kaliteli yaşamanız ve kendinizi iyi hissetmeniz mümkündür.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tatlı İhtiyacınızı Gidermenin Sağlıklı Yolları

Tatlı İhtiyacınızı Gidermenin Sağlıklı Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tatlı İhtiyacınızı Gidermenin Sağlıklı Yolları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat