Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Diyabet (Şeker Hastalığı) / Kan Grubu İle Diyabet Riski Arasında Bağlantı Olabilir
Kan Grubu İle Diyabet Riski Arasında Bağlantı Olabilir

Kan Grubu İle Diyabet Riski Arasında Bağlantı Olabilir

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kan Grubu İle Diyabet Riski Arasında Bağlantı Var Mıdır? Kan Grubu İle Diyabet Riski Arasında Bağlantı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kan Grubu İle Diyabet Riski Arasında Bağlantı Olabilir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kan grubunun diyabet riskiyle ilişkili olabileceği belirlendi.

Fransız bilim adamlarının araştırması, kan grubu A, B ve AB olanların tip 2 diyabete yakalanma riskinin daha fazla olduğunu ortaya koydu. Fransız Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırmalar Enstitüsü’nden (INSERM) bilim adamları, daha önce yapılan ve 82 bin 104 Fransız kadının katıldığı araştırmanın sonuçlarını değerlendirdi.

Araştırmada, kan grubu “0” olanların diyabet riskinin daha az olduğu sonucuna varıldı.

Kan grubu A olanlarda tip 2 diyabet riskinin yüzde 10, AB olanlarda yüzde 17 ve B olanlarda yüzde 21 arttığı vurgulandı.

Bilim adamları sonuçların, erkeklerin ve farklı milletlerden kişilerin katılımıyla yapılacak başka araştırmalarla doğrulanması halinde kan grubunun diyabet riski taşıyanların belirlenmesine ve tedavisine ışık tutabileceğini belirtti.

Araştırmanın sonuçları INSERM’in internet sitesinde yayımlandı.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Stresten Kurtulamıyorsanız Onu Yönetmeyi Öğrenin!

Fibromiyalji İle Nasıl Yaşayabileceğinizin İpuçları Nelerdir? Fibromiyalji İle Nasıl Yaşayabileceğinizin İpuçları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Stresten Kurtulamıyorsanız Onu Yönetmeyi Öğrenin yazısını sadece...

Kapat