Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Kalori Hesaplamaları / Kalori Hesabı Yapmanızı Kolaylaştıracak Öneriler
Kalori Hesabı Yapmanızı Kolaylaştıracak Öneriler

Kalori Hesabı Yapmanızı Kolaylaştıracak Öneriler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Kalori Hesabı Yapmanızı Kolaylaştıracak Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kalori Hesabı Yapmanızı Kolaylaştıracak Öneriler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Kalori Hesabı Yapmanızı Kolaylaştıracak Öneriler

Kalori saymak, pek çok kadın için, diyet yaparken, en mantıklı yöntemdir. Kalori sınırınızı aşmadığınız sürece ne isterseniz, ne zaman isterseniz yiyebilirsiniz. Hatta kalorinizi çok iyi ayarlayabilirseniz pasta bile yiyebilirsiniz!

İşte size daha kolay kalori saymanız için ipuçları; 

Tüketmeden önce sayın 
Paranız olmazsa harcayamazsınız da değil mi? Kalorilerinize de bu şekilde yaklaşın. Elinizde ne olduğunu bilin ve bir plana göre hareket edin. Eğer, akşam bir dilim pastanın tadını çıkartacağınızı biliyorsanız, kahvaltıda hafif yiyin. 

Gözlerinizi ödülden ayırmayın 
Kalorilerinizi sayarken, bu işe neden başladığınızı ve sizi motive eden nedenleri tekrar düşünün. Genellikle ilerleyen haftalarda insan hevesini kaybeder ve ipin ucunu kaçırabilir. Bu, içine sığmak istediğiniz bikini ya da kıyafeti üzerinize geçirmeye çalışmanızın tam zamanı demektir. Böylece hem daha hedefinize ulaşmadığınızı, hem de ne kadar yol aldığınızı görür ve kararlılığınızı devam ettirebilirsiniz. 

Standartın dışında düşünün 
Kalori saymak acı verici olmak zorunda değildir. Diyetinizi, kendinizi sınırlama olarak görmek yerine, seçimlerinizde değişiklikler yaparak biraz maceracı bir şekle sokun. 

Çalışın 
Kalorinizi kontrol altına almanın ve dilediğinizi yiyebilmenin en iyi yollarından biri terlemektir. Egzersiz, kilo vermenin bir numaralı yardımcısıdır, aldığınız kalori ile verdiğiniz kalorinin dengeli olmasını sağlar. Mesela, 45 dakikalık bir yürürüş size tam 170 kalori yaktırır! 

Matematik yapın 
Kullandığınız yağları, salata soslarını ve diğer sosları tartın ve kaç kalori olduklarını hesaplayın. Bunu yapmak, büyük kalorilerin küçük oranlarda da gelebileceğini size gösterecektir ve fazla kalori almanızın önüne geçecektir. 

Kendinizi ödüllendirin 
Bu kadar çabalarken, bir süre sonra, zayıflamaya olan hevesinizin azalması ve ilginizi kaybetmeniz gayet normaldir. Arada sırada kendi başarınızı takdir etmeli ve kendinizi ödüllendirmelisiniz. İster bu ne zamandır almayı hayal ettiğiniz ama içinde şimdiye kadar güzel durmadığınız mini elbise olsun, ister yüz bakımı kendinizi mutlaka şımartın! 

Hepimiz güzel ve bakımlı görünmek, beğenilmek isteriz. Bunun için çabalarız ve başardığımız zaman da iyi bir ödülü hak ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
En Kalorili 10 Yiyecek Nedir?

En Kalorili 10 Yiyecek Nedir? En Kalorili 10 Yiyecek hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Kalorili 10 Yiyecek yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat