Anasayfa / Alternatif Tıp / Şifalı Bitkiler Ve Faydaları / Kakaonun İlginç Kullanım Alanları
Kakaonun İlginç Kullanım Alanları

Kakaonun İlginç Kullanım Alanları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kakaonun İlginç Kullanım Alanları Nelerdir? Kakaonun İlginç Kullanım Alanları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kakaonun İlginç Kullanım Alanları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Bakalım aşağıdakilerden hangisi sizin işinize yarayacak?

Tat katar

Meksikalılar’ın yaptıkları gibi kakao tozunu çorbalarınıza, salatalarınıza, değişik ve zengin bir tat almak istediğiniz her öğününüze ekleyebilirsiniz.

Havayı tazeler
Kakao müthiş kokusuyla odanıza sıcak bir hava verecek. Ocağın üzerinde bir demlik sıcak kakao kaynatın, yavaş yavaş ısınan kakao odanızın mis gibi kokmasını sağlayacak. Üstelik kendinize sıcak kakao ziyafeti çekeceksiniz.

Tatlı isteğini bastırır
Eğer sizin de canınız sürekli tatlı çekiyorsa yanınızda kakao tozu bulundurun. Canınız tatlı çektikçe bu tozu koklayın. Bunun, atıştırma ihtiyacını ve tatlı isteğini bastırdığı araştırmalarca kanıtlanmıştır.

Kakao yağı
Kakao yağı, cilt için son derece faydalıdır. Çatlak oluşumunu önler, cildinizi nemlendirir ve saçlarınıza bakım yapar.

Cildi tazeler
Antioksidan açısından zengin olan kakao cildinizin temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Kakao tozunu cilde yatıştırıcı etkisi olan bir maske ile karıştırın ve cildinize bu şekilde bakım yapın. Ya da, kakao tozu, yulaf, yoğurt üçlüsünü karıştırarak içine biraz da bal ekleyerek bir cilt maskesi hazırlayın ve cildinizi şımartın.

Sağlık
Kakao sağlığınız için de faydalıdır. Kakao tozunun tansiyonu düşürmeye yardımcı olduğu, kötükolesterolü düşürdüğü ve kalp hastalıklarına yakalnma riskini azalttığı bilinmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Zencefilin Faydaları

Zencefilin Faydaları Nelerdir? Zencefilin Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Zencefilin Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat