Kahvaltı Kalbi Etkiliyor

Kahvaltı Kalbi Etkiliyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kahvaltı Kalbi Etkiliyor Mu? Kahvaltının Kalbe Etkileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kahvaltı Kalbi Etkiliyor ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre kalp damar hastalıklarının en başta gelen etken tetikleyici nedeninin kahvaltı olduğu ortaya çıkarıldı. Uzmanların açıklamasına göre kahvaltı kalbe etki ediyor ve bireyin düzenli ve dengeli beslenmemesi sonucu bir çok hastalığa neden oluyor. Dengeli ve düzenli beslenme ise aksine kalbe iyi geliyor.

İsveç’teki Umea Üniversitesinden bilim adamlarının araştırmasında da, besleyici gıdaların tüketildiği, dengeli kahvaltının metabolik sendromun gelişmesini önlediğini gösterdi.

Kahvaltının Kritik Önemi
Bilim adamları, gençken kahvaltı yapmayan ya da kahvaltıyı besleyici olmayan yiyeceklerle geçiştirenlerin yetişkinlikte metabolik sendroma yakalanma riskisinin daha fazla olduğunu, sendromun kalp krizi, damar hastalıkları ve diyabeti tetiklediğini belirtti.

Beslenme alışkanlıklarına, özellikle kahvaltıda ne yediklerine ilişkin ayrıntılı anketi dolduran kişilerden 27 yıl sonra kan örneği alan bilim adamları katılımcıların sağlık durumunu değerlendirdi.

Kahvaltıyı atlayanlarda metabolik sendrom belirtilerine yüzde 68 daha fazla rastlandı. Dolayısıyla bu kişilerin kalp damar hastalıkları ve diyabete yakalanma riskinin daha fazla olduğu belirtildi.

Araştırmaya imza atanlardan Maria Wennberg, sonuçların, kahvaltının önemini bir kez daha gösterdiğine dikkati çekerek, kahvaltıda iyi beslenmemenin gliseminin düzenlenmesini olumsuz yönde etkilediğini vurguladı.

“Modern Yaşam” Sendromu
Metabolik sendrom, birden fazla kalp damar hastalığı risk faktörünün kümelendiği, kilo fazlalığı, diyabet, kolesterol ve tansiyon yüksekliği ile seyreden hastalıklar grubu.

Bu ”modern yaşam” sendromu en fazla masa başında oturan, beslenmesi düzensiz, yoğun stres altında çalışan kişileri etkiliyor.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Fizik Tedavi Nedir?

Fizik Tedavi Nedir? Fizik Tedavi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Fizik Tedavi Nedir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat