Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Makyaj / Her Kadının Sahip Olması Gereken 7 Makyaj Fırçası
Her Kadının Sahip Olması Gereken 7 Makyaj Fırçası

Her Kadının Sahip Olması Gereken 7 Makyaj Fırçası

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Her Kadının Sahip Olması Gereken Makyaj Fırçaları Nelerdir? Her Kadının Sahip Olması Gereken Makyaj Fırçaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Kadının Sahip Olması Gereken 7 Makyaj Fırçası ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Makyaj uygulamanın pek çok farklı yolu vardır ama fırçalar en sağlıklı yöntemdirler. Fırçaları kullanarak yüzünüze, ellerinizde bulunan bakterilerin bulaşmasını önleyebilirsiniz.

Bazı makyaj malzemeleri fırça dışında başka bir yöntemle sürülmek için fazlaca sert olabilir. İşte bir kadının mutlaka sahip olması gereken 7 makyaj fırçası!

1. Fondöten fırçası
Her kadının mutlaka bir fondöten fırçası olmalıdır. Likit fondöteni fırça ile sürmek, cildinizde pürüzsüz bir görünüm elde etmenize sebep olacaktır.

2. Allık fırçası
Allığı fırçasız olarak düzgün bir şekilde sürmek oldukça zordur. Bu nedenle, her kadın kendine bir allık fırçası edinmelidir. Allık fırçası, birkaç allığı, bazınızla birbirine uyum içinde ve birbirine harmanlayarak sürmenizi sağlar bu da, makyajınızın doğal görünmesi demektir. Ayrıca fırça, kullanacağınız allığın miktarını da ayarlamanızı kolaylaştırır.

3. Kapatıcı fırçası
Kapatıcı fırçaları özellikle göz altındaki bölgeye kapatıcı sürmek için ideallerdir çünkü fırça, kapatıcıyı hassas göz altı derinize, parmaklarınızdan çok daha hafif bir dokunuşla uygular.

4. Far fırçası
Gözünüze, farklı metodlarla, far sürmek için kullanabileceğiniz birden fazla far fırçası tipi mevcuttur. Bu nedenle küçük bir far fırçası koleksiyonuna sahip olmanız çok normaldir. Bu koleksiyon sahibi olmaktan çekinmeyin çünkü far fırçalarına yapacağınız yatırım kesinlikle akıllıca yapılan bir yatırımdır. Özellikle de farlar yardımıyla farklı görünümler elde etmeyi seviyorsanız.

5. Kaş fırçası
Kaşlarını kaş pudrası ile koyulaştıran ya da belirginleştirenlerdenseniz mutlaka bir kaş fırçası edinmelisiniz. Çünkü kaşı, kaş doldurma pudrası ve fırçası ile uygulamak kalemden çok daha doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

6. Pudra fırçası
Her kadının mutlaka sahip olması gereken bir diğer fırça ise pudra fırçasıdır. İster sıkılaştırılmış, ister toz pudra kullanın, pudranızı fondöteninizle güzelce harmanlayabilmek ve doğal bir görünüm elde etmek için mutlaka bir pudra fırçası kullanmalısınız.

7. Eyeliner fırçası
Eğer farklı eyeliner çizgileri ve modellerini denemekten hoşlanıyorsanız, eyeliner fırçası size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Eğer uzun süre dayanan ve dramatik görünüm kazandıran bir eyeliner arıyorsanız, jel eyelinerlar tam size göredir ama daha doğal ve yumuşak bir görünüm istiyorsanız, krem eyelinerı fırça yardımıyla gözlerinize sürebilirsiniz.


Sizde bu 7 makyaj fırçasından da var mı? Makyaj yapmaya ilk başladığımız yıllarda sadece makyaj uzmanlarının fırça kullandığını düşünürdük ama gördüğünüz gibi ne kadar da yanılmışız! Peki, sizin ideal makyaj fırçanız hangisi?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Daha Hızlı Makyaj Yapmanızı Sağlayacak Yöntemler

​Daha Hızlı Makyaj Yapmanızı Sağlayacak Yöntemler Nelerdir? Daha Hızlı Makyaj Yapmanızı Sağlayacak Yöntemler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Daha Hızlı Makyaj Yapmanızı Sağlayacak Yöntemler ​yazısını...

Kapat