Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Her Kadına Yararlı Alkali Gıdalar
Her Kadına Yararlı Alkali Gıdalar

Her Kadına Yararlı Alkali Gıdalar

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Her Kadına Yararlı Alkali Gıdalar Hangileridir? Her Kadına Yararlı Alkali Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Her Kadına Yararlı Alkali Gıdalar yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​

Alkali (bazik) gıdalar iltihaplanmayı engeller, hastalıklara karşı korur, kan şekerini düzenler, beyin sisini ortadan kaldırır, besinlerin daha iyi emilimini sağlar, depresyonu önler ve daha pek çok fayda sağlar.


Pek çok çiğ gıda ve pişmiş kök sebzeler alkalidir ve alkali gıdalar size kendinizi tümden daha iyi hissettirerek enerji verir. Alkali beslenmeye başlayarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Avokado
Avokado, dünya üzerindeki en alkali gıdalardan biridir. Klorofil, E vitamini, potasyum, lif, magnezyum ve B6 vitamini açısından da zengindir. Üstelik de sağlıklı yağ içerir. Salatalarınıza koyarak avokadoyu rahatça tüketebilirsiniz.

Salatalık
İçerdiği %92 oranında su olsa bile salatalık son derece besleyicidir. İçerisinde potasyum, C vitamini, klorofil bulunduran salatalık iltihaplanmayı engeller.

Limon
Limon, vücudun dışında asit, içinde alkalidir. Vücudun içine girdikten sonra kanı alkalize eder ve hastalıklarla, iltihapla savaşır.

Karalahana
Karalahana klorofil açısından zengindir ve en iyi alkali besinlerden biridir. Tüketildiği zaman kanı hemen alkalize eder ve iltihaplanmayı önler. Ayrıca depresyona, endişeye, beyin sisine, zayıf kemiklere, kalp hastalıklarına ve daha pek çok şeye karşı vücudu korur.

Ispanak
E vitamini, lif, folik asit, çinko, magnezyum, C vitamini, A vitamini ve protein açısından zengin olan ıspanak çok az kalori içerir. Salatalarınıza, smoothielerinize, yiyeceklerinize ıspanak katarak daha çok alkali yiyecek tüketin.

Kereviz
Son derece alkali bir diğer gıda da kerevizdir. Ayrıca K vitamini açısından da zengindir, kan akışının sağlıklı olmasına yardımcı olur, lif açısından zengindir ve kan basıncını düzenler.


Alkali beslenmenin önemini göz ardı etmeyin ve sağlıklı beslenerek vücudunuza iyi bakın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
En Sağlıklı Kuruyemişler

En Sağlıklı Kuruyemişler Hangileridir? En Sağlıklı Kuruyemişler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. En Sağlıklı Kuruyemişler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat