Anasayfa / Sağlık Rehberi / Yaşam Koçluğu / İyi Alışkanlıklar Kazanmanın 6 Önemli Adımı
İyi Alışkanlıklar Kazanmanın 6 Önemli Adımı

İyi Alışkanlıklar Kazanmanın 6 Önemli Adımı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İyi Alışkanlıklar Kazanmanın Adımları Nelerdir? İyi Alışkanlıklar Kazanmanın Adımları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İyi Alışkanlıklar Kazanmanın 6 Önemli Adımı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yeni alışkanlık kazanmak, kararlılık, azim ve istikrar ister.

Ne istediğinizi bilin
İyi bir alışkanlık edinmeden önce yapmanız gereken ilk şey gerçekten ne başarmak istediğinizi bilmektir.Hedefinizi belirleyin ve başardığınızda bunun sizi nereye taşıyacağını bilin. Böylece daha motive ve kararlı olursunuz.

Yeni alışkanlığınızın iyi yönlerinin bir listesini çıkartın
Yeni alışkanlığınızı kazanmaya karar verdikten sonra size ne faydalar sağlayacağının bir listesini çıkartın. Mesela sigarayı bırakmak size nasıl faydalar sağlar bunları yazın.

Kendinizi ödüllendirin
Hedefinize yaklaştığınız her adımda kendinizi ödüllendirin ve hevesinizi ayakta tutun.

Tutarlı olun
Yeni alışkanlığı edinme yönündeki adımlarınızı tutarlı atın. Böylece bu yeni alışkanlığa daha kolay adapte olursunuz.

Sizi neyin engellediğini bilin
Yeni alışkanlığınızı kazanmaya çalışırken planınıza sadık kalamıyorsanız bunun nedeninin ne olduğunu bulun. Probleminizi bulduktan sonra bunu çözün ve ilerlemeye devam edin.

Gelişmenizi yazın
Ne kadar ilerlediğinizi bir yerlere yazarak hedefinize odaklanın. Böylece daha disiplinli ve kararlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

En önemlisi kendinize güvenin. Bir süre sonra yeni alışkanlığınız farkında bile olmadan hayatınızın bir parçası olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hayatınızı Değiştirecek Tavsiyeler

Hayatınızı Değiştirecek Tavsiyeler Nelerdir? Hayatınızı Değiştirecek Tavsiyeler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hayatınızı Değiştirecek Tavsiyeler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat