İştah Kesen Yiyecekler

İştah Kesen Yiyecekler

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İştahınız açıldıysa ve kilo vermek istediğiniz halde bir türlü iştahınıza engel olamıyorsanız birazdan vereceğimiz besinlerle iştahınızın kesilmesini sağlayabilirsiniz.

Kilo vermek istiyorsanız ve iştahınızın önüne bir türlü geçemiyorsanız birazdan vereceğimiz listedeki besinleri tüketerek iştahınızın kesilmesini sağlayabilirsiniz.

İşte iştah kesen besinlerin listesi…

Elma 
Elmanın içeriğindeki lif ve pektin maddeleri iştahızın kesilmesine büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Acıktığınız zamanlarda veya yemekten önce yediğiniz bir adet elma iştahınızı keserek kilo vermenize yardımcı olur.

Ayrıca elma, kandaki glikozu düzenlediği için fiziksel aktiviteler sırasında ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlayabilir.

Acı biber

Acı biberli yiyeceklerin iştahınızı azaltmada büyük bir etkisi yoktur. Ancak bu tür besinler yemek sırasında az yemenizi veya su içmenizi sağlayarak size tokluk hissi kazandıracaktır. Ayrıca yemekten sonra hızlı bir metabolizmaya kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Özellikle kahvaltı sofranızda yumurtaya eklediğiniz veya yoğurda eklediğiniz bir kaşık pul biber metabolizma hızınızı olumlu yönde  etkileyecektir.

Bitter çikolata

Eğer açlık krizinde canınız çok fazla tatlı çektiyse, bitter çikolatayı tercih edin. Yapılan araştırmalarda bitter çikolatanın sütlü çikolataya göre daha doyurucu olduğu, hem tatlı hem de tuzlu yiyeceklere olan ihtiyaç hissini azalttığı sonucuna varılmış. Kalorisinin daha az olduğunu da unutmayalım.

Maydanoz

Kahvaltı veya akşam yemeğinde yediğiniz maydanoz içeriğindeki zengin vitamin ve minerallerin yanı sıra bolca antioksidan içerir. Bu zengin içeriği sayesinde hızlı bir metabolizmaya kavuşmanıza aynı zamanda da iştahınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

Yeşil çay 

Çok fazla acıktıysanız ve bir sonraki öğüne çok fazla vakit varsa bir bardak yeşil çay içerek iştahınızı bastırabilirsiniz. Yeşil çay, acıkmanıza neden olan hormonların salınımını engelleyerek tok kalmanızı sağlayacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Günde 10 Bin Adımın 10 Önemli Faydası

Gelişen teknolojiyle birlikte artan hareketsiz yaşam şekli çağımızın en önemli sorunlarından biri. Öyle ki hareketsiz yaşantının tetiklediği hastalıklar nedeniyle yılda...

Kapat