İşinize Yarayacak Pedikür Teknikleri

İşinize Yarayacak Pedikür Teknikleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
İşinize Yarayacak Pedikür Teknikleri Nelerdir? İşinize Yarayacak Pedikür Teknikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İşinize Yarayacak Pedikür Teknikleri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Pedikür, ayak sağlığı ve temizliği için oldukça önemlidir ve pedikür yapmak ayağa yapılan bakımla başlar. Düzenli pedikürle yumuşacık ayaklara sahip olmak bir hayal değildir.

Ayaklarınızı ıslatın
Pediküre başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, ayaklarınızı sıcak suda bekletmek ve yumuşamalarını sağlamaktır. Suya, ayağınızın nemlenmesine yardımcı olacak bir ürün de ekleyebilirsiniz.

Topuklarınızı yumuşatın
Sizin ayaklarınızı bilemeyiz ama bizim topuklarımız uzun bir yaz döneminin ardından sertleşiyor ve çatlıyorlar. Ama ne mutlu bize ki, ayaklarımızın bu sertliğini giderebileceğimiz yöntemler var! Eczane ve güzellik marketlerinden bulabileceğiniz ürünler gerçekten de işe yarıyorlar.

Peeling ve nemlendirme
Mükemmel pedikür tırnaklarınıza oje sürmeden çok önce başlar. Öncelikle ayaklarınız, ölü derilerden doğru fırça veya peeling yardımıyla kurtulmalı, sonra da nemlendirilmelidir. Bu nemlendirme işleminden sonra çorap giyerek ayaklarınızın ürünü iyice emmesini sağlayabilirsiniz.

Pedikürün kuralları
Pedikür yaparken uymanız gereken bir takım kurallar vardır. Oje sürmeden önce, ne renk uygalayacak olursanız olun, tırnaklarınıza ince bir kat baz sürmelisiniz, üzerine dilediğiniz rengi yine ince katlar halinde, iki kat olarak sürmelisiniz. Ojenizi sürdükten sonra da üstüne koruyucu, ince bir kat daha parlatıcı sürerek pedikürünüzü tamamlarsınız.

Klasik pedikür
İşte şimdi eğlenceli kısma geldik! Uygulayabileceğiniz pek çok pedikür stili ve tekniği vardır. Bunlardan ilki ve klasik olanı evde de kolayca uygulayabileceğiniz yöntem; ayaklarınızı ıslatarak başladığınız, kütikül kremi uygulayıp etlerinizi geri ittiğiniz, tırnaklarınıza şekil verip, en son da dilediğiniz ojeyi sürdüğünüz yöntemdir.

Fransız pedikürü
Fransız pedikürü, Fransız manikürünün ayak için olanıdır. Bu, şu sıralar en popüler manikür şeklidir ve eğer bu konuda büyük bir yeteneğiniz yoksa bir uzman tarafından yapılması daha iyi olacaktır.

Parafin pedikürü
Bu pedikür kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır. Bu pedikür şekli son derece rahatlatıcı ve nemlendiricidir.


Ayakalarınızın bakımlı ve yumuşacık olmalarını istiyorsanız, en azından ayda bir kez pedikür yapmanızı veya yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tırnaklarınız Hakkınızda Neler Söylüyorlar?

Tırnaklarınız Hakkınızda Neler Söylüyorlar? Tırnaklarınız Hakkınızda Söyledikleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Tırnaklarınız Hakkınızda Neler Söylüyorlar​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat