Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Kadın Estetiği Hakkında Bilgiler / Dudak Estetiği / Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları
Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Cildi oluşturan katmanların her biri ışığı farklı şekilde emerek yansıtır. Işık cilde vurduğunda yansıma cildin parlaklığı olarak algılanır. Fakat bu parlaklık yaşın ilerlemesiyle yerini mat bir görünüme ve gölgelere bırakır. Aynı zamanda yaşın ilerlemesi ile ciltteki deri kalitesi ve düzgünlüğü bozularak sarkmalar ve derin çizgiler oluşur.

Işık dolgusu mezoterapi ve dolgu özelliğini bir arada bulunduran, cilde aydınlık ve parlak bir görünüm sağlayan bir Dolgu türüdür. Bu Dolgu tüm yüz, boyun, dekolte hatta ellere bile uygulanabilmektedir. Amaç derin nemlendirme yaparak cildin ışığı tekrar yansıtma özelliğini cilde kazandırmaktır. Işık dolgusu uygulandığı bölgede çukurlaşmaları doldurduğu gibi cilt altı dokuda onarıma da destek vererek cildin ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. Doğal görünümü bozmadan gençleştirme özelliği mevcuttur.

Işık dolgusu nedir?
Işık dolgusu dolgu ve Mezoterapi özelliğini bir arada bulunduran cildin yaşa bağlı olarak kaybettiği ışığı yeniden kazandırmak için yapılan yeni konsept bir dolgu türüdür.

Hyalüronik asit nedir?
Hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan bir maddedir ve cildin temel elamanlarından biridir. Hyalüronik asit ciltte hücre büyümesi ve yenilenmesinde etkin rol oynar. Genç yaşlarda cildi gergin tutan hyalüronik asitin yaşın ilerlemesi ile vücuttaki üretimi azalır. Bu sebeple yaşlanmadın doğal belirtisi olan kırışıklıklar ve çöküntüler ciltte belirginleşmeye başlar. Belli bir yaştan sonra yaşlanmanın etkilerini azaltmak için takviye gerekir. Hyalüronik asit kırışıklığın ve /veya çöküntünün altına enjekte edildiğinde su toplayıp şişerek oradaki oluklaşmanın kaybolmasını sağlamaktadır.

Işık dolgusunun içeriğinde neler vardır?
Işık dolgusunun içeriğinde hyalüronik asit, lidokain (anestezik madde) ve yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin vardır. Diğer dolgu maddelerinden farkı da bu yenileyici kompleks özelliğidir.

Işık dolgusu neden yapılmalıdır?
Hyalüronik asit, cildin temel yapı taşı olan olmazsa olmaz bir maddedir. Genç yaşlarda cildi gergin tutan hyalüronik asitin yaşın ilerlemesi ile vücuttaki üretimi azalır. Bu maddeyi tükettiğiniz bir takım gıdalarla alabilirsiniz ancak yeterli olmaz. Cildin yaşlanma belirtileri olan kuruluk, çöküntü ve kırışıklara karşı dışarıdan takviye edilmelidir. Işık dolgusu içerinde hyalüronik asit ve cildi yeniden yapılandıracak olan amino asit, aktioksidan, mineral ve vitaminden oluşmaktadır. Işık dolgusu uygulaması sonrasında cilt kalitesinde ve düzgünlüğünde gözle görülür fark sağlanır.

Işık dolgusu hangi bölgelere uygulanabilir?
Işık dolgusu tüm yüz, boyun, dekolte hatta ellere bile uygulanabilir. Mini enjeksiyonlarla işlem yapılır.

Işık dolgusunun etkileri ne zaman görülür?
Işık dolgusunun uygulama sonrası 1 hafta içinde etkisi görülür. 1 ay ara ile yapılacak 3 devam kürü ile daha iyi sonuçlar almak mümkündür.

Işık dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?
Işık dolgusunun kalıcılığı ortalama 6-8 ay civarındadır. Sürenin tamamlanmasından sonra tekrar uygulama gerekir. Uygulama tekrarındaki artış ile kalıcılık süresi artar ve şikâyetlerde azalma görülür.

Işık dolgusunun yan etkisi var mıdır?
Mini enjeksiyonlar nedeniyle nadiren şişlik, morarma görülebilecek yan etkilerdendir. Ancak 3 – 5 gün içerisinde ortadan kalkacak yan etkilerdir.

Işık dolgusu kimlere uygulanamaz?
İleri derecede sarkma ve kırışmanın yaşandığı bir cilt yapısında ışık dolgusu etkili olmaz. Böyle bir durumda tedavi cerrahi prosedür olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları Nelerdir? Dolgu & Lipofilling Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları hakkında sizin için topladığımız bilgiler...

Kapat