Anasayfa / Bebek Ve Çocuk Sağlığı / Bebek Ve Çocuk Beslenmesi / İnek Sütü Alerjisi Olan Bebekler Nasıl Beslenmeli?
İnek Sütü Alerjisi Olan Bebekler Nasıl Beslenmeli?

İnek Sütü Alerjisi Olan Bebekler Nasıl Beslenmeli?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
İnek Sütü Alerjisi Olan Bebekler Nasıl Beslenmeli? İnek Sütü Alerjisi Olan Bebeklerin Beslenmesi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İnek Sütü Alerjisi Olan Bebekler Nasıl Beslenmeli yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Bazı bebeklerde inek sütüne alerji olabiliyor. İnek sütüne alerjisi olan bebeklerde beslenme aksayabilir. Bu yüzden beslenmenin yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Beslenmenin yeniden düzenlenmesi inek sütü alerjisini tedavi etmede çok önemli bir aşamayı kapsamaktadır.

Bu alerjinin görüldüğü bebek meme emme çağını geçirmediyse en sağlıklı beslenme biçimi elbette anne sütü ile beslenmedir.

Burada dikkat edilmesi gereken, emziren annenin süt ve süt ürünleri ile beslenmeye son vermesidir. Anne bu gıdaların yerini nasıl dolduracağına doktoru veya diyetisyeninin yardımıyla karar verebilir.

Mama verilmeye başlanan bebeklerde soya içerikli mamalar denenebilir. Bunların da alerji oluşturması durumunda özel hipoallerjen mamalara geçilmesi gerekir.

Çocuğa süt yerine eczanelerde satılan özel içecekler veya pirinç sütü, soya sütü, yulaf sütü gibi süt benzeri içecekler verilebilir. Peynir, kaymak, dondurma, yoğurt, yumurta, krema gibi hayvansal ürünler diyetten çıkarılmalıdır.

Soya, ayçiçeği ve diğer bitkisel ürünler ile süt içermeyen yağlar yemek yaparken kullanılabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir?

İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir? İştahsız Çocuğa Yemek Yedirme Şekli hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İştahsız Çocuğa Nasıl Yemek Yedirilir​ yazısını sadece bilgi...

Kapat