Anasayfa / Alternatif Tıp / Alternatif Terapi & Masaj / Detoksifikasyon / İlkbaharda Detoks İle Canlanın
İlkbaharda Detoks İle Canlanın

İlkbaharda Detoks İle Canlanın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Detoks İle Nasıl Canlanılır? Detoks İle Canlanma hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İlkbaharda Detoks İle Canlanın yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Yaşam kalitesi bizler için en ön planda olan niteliklerdir. Bahar ayının gelmesi ile yoğun iş temposu ve gündelik koşuşturmalar hem bedenimizi hemde ruhumuzu yorar. İlk bahar detoksu ile ruhunuzu canlandırın.

Öncelik stresten arınmaya verilmeli
Yaşam kalitemizi büyük ölçüde ve olumsuz etkileyen stresten arınarak ruhumuzu canlandırmamız,yaşam kalitemizi yükseltmemiz mümkündür. Hayata uygulanabilecek bazı ufak değişiklikler yaşantımızda büyük önemli değişimler yaratabilir.

Örneğin; olaylara çok yönlü bakmaya çalışmak, olumlu düşünmek, nedenlere takılmadan çözüm odaklı düşünmeye çalışmak, yaşanan her olaydan bir ders çıkarmak psikolojinin stresten arınmasına yardımcı olacaktır.

Hobiler ve egzersiz stresten arınmaya yardımcı olur
Sevdiğiniz işlerle uğraşmak stresi azaltmanıza yardımcı olur. Bu nedenle öncelikle nelerden hoşlandığınıza karar verin ve bunları düzenli olarak yapmaya çalışın. Daha önce düzenli egzersiz yapmadıysanız yavaş yavaş başlayıp giderek seviyesini artırabilirsiniz. Egzersizler ve hobiler, stresten arınmaya yardımcı yöntemlerdir. Egzersize, arabanızı gideceğiniz yerin uzağına park etmekle, asansöre binmek yerine merdivenleri kullanmakla başlayabilirsiniz.

Derin nefes alarak rahatlayın
Derin nefes alarak, psikolojik ve fizyolojik olarak gevşeyip rahatlayabilirsiniz. Sırtınız dik olarak oturarak veya ayakta durarak, yavaş ve derin derin nefes alın. Havanın vücudunuza dolması ile birlikte karnınız şişecektir. Nefes alışınızı hissetmek için elinizi karnınıza koyun. İçinizi mümkün olduğunca havayla doldurduktan sonra birkaç saniye süreyle nefesinizi tutun. Sonra bir mum üflüyormuş gibi nefesi dudaklarınızın arasından verin. Nefesin vücudunuzdan dışarı çıkarken hissettiğiniz duygu üzerinde yoğunlaşın. Bu işlemi dört beş kez tekrarlayın ve sonra da birkaç dakika sakince oturun.

Fazla kilolardan kurtularak depresyonu kendinizden uzak tutun
Kış aylarında olumsuz hayat şartları, alınan kilolar gibi birçok sebep ile ortaya çıkabilen depresyon, kişilerin yaşam konforunu tehdit eder. Alınan kiloları doğru beslenme alışkanlığıyla vermek, düzenli egzersiz alışkanlığı kazanmak depresyona karşı yenilmemenizi sağlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Eski Türk Hamamının Faydaları

Eski Türk Hamamının Faydaları Nelerdir? Eski Türk Hamamının Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Eski Türk Hamamının Faydaları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat