Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / İki Haftada Akneden Kurtulmanızı Sağlayacak Beslenme Önerileri
İki Haftada Akneden Kurtulmanızı Sağlayacak Beslenme Önerileri

İki Haftada Akneden Kurtulmanızı Sağlayacak Beslenme Önerileri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
İki Haftada Akneden Kurtulmanızı Sağlayacak Beslenme Önerileri Nelerdir? İki Haftada Akneden Kurtulmanızı Sağlayacak Beslenme Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İki Haftada Akneden Kurtulmanızı Sağlayacak Beslenme Önerileri​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Akneden kurtulmak için her türlü kozmetik ürünü denediniz ama işe yaramadı mı? Bir de beslenmenizi değiştirmeyi deneyin.

Omega 3 tüketin
Akneden kurtulmanın en iyi çözümlerinden biri omega 3 tüketmektir. Haftada 3-4 kere balık tüketmek (çiftlik balığı değil) ya da balık yağı almak işinize yarayacaktır. Eğer balık ya da balık yağı tüketmeyi tercih etmiyorsanız keten yağı da tercih edebilirsiniz.

İnceltilmiş taneleri unutun
İnceltilmiş tahıllar da, tıpkı şeker gibi, cildiniz için zararlıdırlar. Tam tahıllı ürünler bile bu kategoriye girerler. Özellikle de beyaz un, bu gıdalardan en kötü olanıdır. Bu gıdalar yerine tam yulaf, esmer pirinç, kök sebzeler (tatlı patates, havuç ve kabak gibi) tüketin.

Bol bol yeşillik yiyin
Yeşillikler, konu akneden kurtulmak olunca, sizin en iyi dostunuzdurlar. Yeşillikleri biraz hindistan ceviziyağı, sarımsak ve limon ile soteleyin ya da smoothie içine katarak tüketin. Ayrıca salata yiyerek ve omletlerinize yeşillik katarak, yeşilliklerin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Şekeri unutun
Şekerin her türlüsünden hatta meyvelerden bile uzak durun. Meyveler sizin için sağlıklıdırlar ama yüksek oranda şeker içerirler ve asidik yapıya sahiptirler. Bu asidik yapıları ise iltihaplanmayı sağlayan sivilce oluşumuna sebep olabilir.

Bol miktarda sebze tüketin
Tıpkı yapraklı yeşillikler gibi, sebze de tüketmeniz gerekmektedir. Sebzeler, cildiniz için son derece faydalı besinler içerirler, iltihaplanmayı azaltırlar ve A,C ve B vitamininin çeşitlerini içerirler. Havuç ve turuncu renkli diğer sebzeler de içerdikleri beta-karoten sayesinde akneden kurtulmanıza daha da çok yardım ederler.

Kafeinsiz yeşil çay için
Yeşil çay cildiniz için son derece faydalıdır, akne ve iltihaplanma ile savaşır. Fakat içtiğiniz yeşil çayın kafeinsiz olmasına dikkat edin. Kafeinli tüketiyorsanız günde bir bardak yeşil çay içmek yeterli olacaktır.

Daha çok su için ve suya biraz limon katın
Su, cildiniz için çok önemlidir. Biraz da limon eklendiğinde ise çok daha sağlıklı bir hal alır. Çünkü limon cildi ve tüm vücudu toksinlerden arındırır. Bu da, aknelerin oluşumunu azaltacak ya da tamamen önleyecektir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Cildinizi Bikini Sezonuna Hazırlayın

Cildinizi Bikini Sezonuna Hazırlamak İçin Neler Yapabilirsiniz? Cildinizi Bikini Sezonuna Hazırlamak hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Cildinizi Bikini Sezonuna Hazırlayın​ ​yazısını sadece bilgi...

Kapat