Anasayfa / Kadınlar İçin Sağlıklı Yaşam / Güzellik ve Bakım / Kadın Cilt Bakımı / İdeal Ph Dengeli Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?
İdeal Ph Dengeli Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?

İdeal Ph Dengeli Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
İdeal Ph Dengeli Bir Cilt İçin Ne Yapmalı? İdeal Ph Dengeli Bir Cilt hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İdeal Ph Dengeli Bir Cilt İçin Ne Yapmalı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​

Son zamanlar sık sık duyduğumuz pH dengeli cilt ne anlama geliyor?

Ne anlama geliyor?
Vücudumuz ve cildimiz, sağlıklı olmak için, alkalin ve asit derecesini ideal bir dengede olmasına ihtiyaç duyar. Bu denge sağlandığında ise cildimiz nemli kalır, toksinlere ve mikroplara karşı kendini korur. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu ideal pH dengesi ise 5.5’tir.

Neden dikkat etmeliyiz?
Eğer cildiniz fazla asidik ya da fazla alkalikse, cildinizi kuru hissedersinizcildinizde kızarıklıklar ve sivilceler çıkarhassaslaşır vezaman zaman iltihaplanır. Araştırmalar, fazla alkalik olan ciltlerin erken yaşlandığını göstermiştir.

Ne yapmalı?
Sağlıklı beslenerek ve doğru cilt bakım alışkanlıkları edinerek cildinizin pH dengesinin doğru ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki öneriler size yardımcı olacaktır.

Limon
Limon, cildiniz için kullanabileceğiniz en ucuz üründür. Limonlu su içmek vücudunuzun pH dengesini sağlamanıza yardımcı olur. Ayrıca taze limon suyunu normal suyla yarı yarıya karıştırıp kendi cilt toniğinizi oluşturabilirsiniz.

Sabun kullanmayı bırakın
Sabun kullanmayı bırakmak cildinizi temizlemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bunun için, sabun içermeyen temizleme ürünlerinialmanız yeterli olacaktır.

Elma sirkesi
1 ölçek elma sirkesini, 8 ölçek su ile karıştırıp vücudunuza banyo yapmadan önce püskürtürseniz ve sonrasında durularsanız, bu uygulama cildinize son derece iyi gelecektir. Ayrıca bu karışımı tonik gibi de kullanabilirsiniz.

Aktif içeriklere dikkat edin
Cilt bakım ürünlerinizi alırken içinde aktif içerikler olduğundan emin olun. Marketlerde pek çok vitamin ve antioksidan içerikli ürün bulabilirsiniz.

Çiğ gıda tüketin
Bazı çiğ besinler vücudunuzun pH dengesini sağlama özelliğine sahiptirler. Eğer beslenme düzeniniz çok miktarda işlenmiş gıda, gazlı içecek, şeker ve abur cubur içeriyorsa fazla asidik olabilir. Bu durumla alkalik gıdalar yemek vücut dengenizi sağlar ve cildinizin güzelleşmesini ve oksijen alımınızın artmasını destekler. Alkalin gıdalar örnek olarak sarımsak, havuç, lahana, karalahana ve acı biber verilebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Maske Önerileri

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Maske Önerileri Nelerdir? Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Maske Önerileri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Kuru Ciltler İçin Ev...

Kapat