Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / İdeal Kiloya Ulaşmanın Yolları​ Nelerdir?
İdeal Kiloya Ulaşmanın Yolları​ Nelerdir ?

İdeal Kiloya Ulaşmanın Yolları​ Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İdeal Kiloya Ulaşmanın Yolları​ Nelerdir? İdeal Kiloya Ulaşmanın Yolları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İdeal Kiloya Ulaşmanın Yolları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

İdeal Kilonuza Ulaşmanın Yolları

İdeal kilonuza ulaşmakta zorlanıyorsanız size önereceklerimizi uygulamaya başlayın. Vücudunuzdaki değişimlere ve aslında bu değişimlerin ne kadar kolay gerçekleştiğine inanamayacaksınız.

Her gün kahvaltı edin

Bu klasik ama çok önemli bir noktadır. Sabahları metabolizmanız çalışmaya başlamak için kahvaltıya ihtiyaç duyar. Tabii bu, uyanır uyanmaz kalorili gıdalar tüketmeniz anlamına gelmez. Sağlıklı beslenmeye kahvaltıdan başlayın.

Doğal olarak aktif olun
Metabolizmanıza normal düzeyde çalışmasını öğretmenin en kolay yolu daha fazla hareket etmektir. Normalden daha uzun yürüyüşler yapın, bir yere daha uzun yürüyeceğiniz yoldan gidin, iş yaparken arada kalkıp gezinin. Kısacası sürekli aktif olun.

İstikrarlı ve ölçülü spor yapın
Egzersiz istikrarla devam edilen bir şey olmalıdır çünkü vücudunuza aktif olmayı öğretir. Kilo vermek istiyorsanız günde 45 dakika ila 1 saat arası egzersiz yapmalı ve haftada 1 günü tatil gününüz ilan etmelisiniz.

Dengeli beslenin
İdeal kilonuza ulaşmanızın yolu, vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri almaktan geçer.

Saymayı bırakın
Yediğiniz her şeyin kalorisini hesaplayarak ideal kilonuza ulaşamazsınız. Bunun yerine vücudunuzu dinlemeli ve %80 doyduğunuzda yemeyi bırakmalısınız. Gün içinde sık sık ve azar azar yemek de metabolizmanızı ayakta tutacaktır.

Kendinizi ölçmeyin
Siz, 34 bedene girmek istiyorsanız, vücudunuz da bunu isteyecek diye bir şey yok. Unutmayın ki hayatta kot bedeninden daha önemli şeyler de var! Şeker tüketmeyin, sağlıksız yağlar yemeyin ve nişastalı gıdalardan uzak durun, zamanla vücudunuz ideal kilosunu bulacaktır.

Çöp gıdalar yemeyin
Yani işlenmiş gıdalar ve abur cubur yemeyin. Pizza ve hamburgerden uzak durun.

Unutmayın ki sağlıklı beslenmeniz ve kilo vermenizin tek sebebi sizin bu kararı vermiş olmanız olmalıdır. Başkalarının sözlerine bakarak mutsuz olacağınız kilolara inmeye çalışmayın.

Önemli olan kişinin sevdiği ve kendini sağlıklı hissettiği bedende olmasıdır, insanların beğendiği değil.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Meyve Tüketimi Neden Önemlidir?

Meyve Tüketimi Neden Önemlidir? Meyve Tüketimi Neden Önemlidir hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Meyve Tüketimi Neden Önemlidir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat