Hormonal Akneyi Tedavi Etmenin Yolları

Hormonal Akneyi Tedavi Etmenin Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hormonal Akneyi Tedavi Etmenin Yolları Nelerdir? Hormonal Akneyi Tedavi Etmenin Yolları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hormonal Akneyi Tedavi Etmenin Yolları ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​​​​Hormonal akneyi tedavi etmek için hayat şeklinizde birkaç küçük değişiklik yapmanız yeterli olabilir.

İşlenmiş gıdalardan uzak durun
Canımızın neden sağlıksız gıdalar çekip durduğu tam bir muamma olsa da, bazı zamanlar abur cubur yemeden edemiyoruz! Fakat, hormonal akneyi tedavi etmenin en temel yolu sağlıklı beslenmektir. Şekeri, beyaz unu, hidrojenize edilmiş yağlar gibi gıdaları bir kenara bırakmalı ve az işlemden geçmiş gıdalar tüketmelisiniz. Bu, kolay olmayacak ama cildinizdeki farklılığa da inanamayacaksınız.

İşin sırrı önlem almak
Akneyi tedavi etmenin en iyi yolu önceden önlem alıp, oluşmasını engellemektir. Konu hormonal akne olunca, sivilcelerin ne zaman ve nerede ortaya çıkacaklarını tahmin etmek kolaydır. Bunu lehinize kullanabilir ve akne önleyici ürünleri adet görmeden birkaç gün önce kullanmaya başlayabilirsiniz.

Takviye kullanın
İyi beslenmek cildinizde büyük değişimlere neden olacaktır ama biraz da taviye almanın kimseye zararı olmaz! Klorofil, çinko, balık yağı cildinizin yağlanmasını dengeleyeceklerdir ve cildinizin sağlıklı ve esnek kalmasını sağlayacaklardır.

Temiz tutun
Çok kolay bir diğer yöntem ise yüzünüzü her yıkadığınızda, temiz havlu ve yastık kılıfları kullanmanızdır. Çünkü kirlenmiş havlu ve kılıf kullanmak, cildinizin akne oluşumunu tetikler. Ayrıca yüzünüze her dokunduğunuzda ellerinizin temiz olduğundan da emin olun!

Yeşil çay tüketin
Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Yararlarından biri akne ile savaşta sizin çok işinize yarayacak olmasıdır. Yeşil çayın içindeki maddeler iltihaplanma, hormon seviyesinde artma ve insülin seviyesini dengede tutma özelliğine sahiptirler ve bunlar da hormonal akneyi engellerler. En iyi sonucu almak için günde 3 fincan yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin!

Probiyotikleri deneyin
Probiyotikler sağlıklı bakteriler içerirler ve bu sağlıklı bakteriler, bağırsaklarınıza yerleşerek besinleri emer ve vücudunuzdaki bakterilerin dengede olmalarını sağlarlar. Akne problemi çeken bazı insanlar, düşük mide asidine sahiptirler, bu da onların dengesiz bakteri sayısına sahip olmalarına neden olabilir. Probiyotikler bakterileri düzene sokarlar ve sebum oluşumunu azaltarak, akneyi tedavi ederler.

Doktora görünün
Eğer hormonal akneniz sizin günlük hayatınızdan keyif alamayacağınız kadar ciddi seviyelere geldiyse, yapılacak en doğru şey hemen bir doktora görünmektir. Doktorunuz size cilt bakımınızla ilgili bir program verebilir ve gerekliyse ilaç tedavisi uygulayabilir.


Hormonal akneyi önlemenin yolu bazen sadece birkaç kolay hayat tarzı değişiminden geçer. Kötü alışkanlıkları bırakmak her ne kadar zor olsa da, daha sağlıklı beslenmenin hem cildinize, hem de sağlığınıza katkı sağlayacağını unutmayın!

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Güneş Yanığına Ne Yapmalı?

Güneş Yanığına Ne Yapmalı? Güneş Yanığı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Güneş Yanığına Ne Yapmalı ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat