Hormon Replasman Tedavisi

Hormon Replasman Tedavisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hormon Replasman Tedavisi Nedir? Hormon Replasman Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hormon Replasman Tedavisi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Menopoz döneminde yapımı duran östrojen hormonunu yerine koyma tedavisi olarak tanımlanan hormon replasman tedavisinde iki tedavi şekli vardır.

1. Adet görecek şekilde
2. Adet görmeyecek şekilde

Hormon replasman tedavisi ağızdan, ciltten yapıştırma şeklinde, cilde sürülen kremlerle veya burundan sprey şekillerinde verilebilir. Vagina içine konulan ovüllür, kremler, progesteron hormonu içeren rahim içi araçları da vardır. Buna östrojen ilave edilmektedir. Bugün transfermal ve oral yolla, bir de vagina yoluyla kullanım en yaygın kullanım şeklidir. Hormon replasman tedavisi verildiği zaman %90’ın üzerinde başarı olmaktadır. Menopozun erken belirtileri kaybolmaktadır. Geç belirtiler ve osteoporoz da önlenmektedir. Bugünkü konsept, kadın menopoza girer girmez, girmeye yakın, eksikliğin hissedildiği dönemde tedaviye başlanıp, 5-10 yıl devam etmesidir. Zaten bütün kadınlara verilen mesaj, uzun süre kullanılmasıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Menopozda Neler Yapılması Gerekir?

Menopozda Neler Yapılması Gerekir? Menopozda Yapılması Gerekenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Menopozda Neler Yapılması Gerekir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve...

Kapat