Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Tüp Bebek Tedavi Yöntemi / HLA-G Nedir? Tüp bebek Başarısına Katkısı Var Mıdır ?​
HLA-G Nedir? Tüp bebek Başarısına Katkısı Var Mıdır ?

HLA-G Nedir? Tüp bebek Başarısına Katkısı Var Mıdır ?​

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
HLA-G Nedir? Tüp bebek Başarısına Katkısı Var Mıdır?

HLA-G Nedir? Tüp bebek Başarısına Katkısı Var Mıdır ?​ HLA-G Nedir? Tüp bebek Başarısına Katkısı Var Mıdır ?  hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. HLA-G Nedir? Tüp bebek Başarısına Katkısı Var Mıdır ? yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.


HLA-G İle Tüp Bebek Tedavilerinde Başarı Şansı

Tüp bebek tedavileri ile gebelik elde edebilmek için sağlıklı ve kaliteli embriyo oluşumlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Embriyo halini almış her oluşum için klinikte yeterlilik söz konusu olmamaktadır. Çünkü anne karnına transfer edilecek embriyonun belirli kriterlere sahip olması gerekmektedir. HLA-G embriyonun salgılayabileceği bir sıvıdır. Embriyoda bu sıvı salgılanabilmişse tüp bebek tedavisinde de başarı şansı artacaktır. Çünkü anne karnına bırakılacak olan HLA-G salgılı embriyo, anne karnına tutunabilme şansı artmış olacaktır.


Kesin Kanıtlanmış Ve Sonuçlara Ulaşılabilinmiş Midir?
Anne karnına transfer edilen embriyo tek olmalı ve HLA-G salgısı içerdiğinden emin olunmalıdır. Ancak bu şeklide başarısının garantisi artacaktır. Henüz klinik olarak çalışmalar devam etmektedir. Bu başarı ilerleyen günlerde isminden çok söz ettirecektir.


HLA-G Salgısı Barındıran Embriyoların Başarı Şansı Neden Yüksek Olur?
Embriyolar laboratuarda kültür ortamlarında bekletilmektedir. Yapılacak kontrollerde embriyo HLA-G salgısı açısından kontrol edilmektedir. Tüp bebek tedavilerinde arzu edilen durum en kaliteli olan embriyonun anne karnına transfer edilmesi ve ilk denemede tek bebek elde edilmesidir.

Maddi ve manevi açıdan zorlu anlara neden olabilecek bu tedaviler için istenen en uygun teknikle hemen çözüme ulaşabilmektir. Tüp bebek merkezleri hastaları için bu tekniklerden en uygun olanı tercih etmektedirler. Embriyo kaliteli ise anne karnında tutunma şansı yüksek olacak, genetik açıdan da seçilmiş ve kaliteli olacaktır. HLA-G salgısı ihtiva eden embriyo anne bedeni ile daha uyumlu olacak ve beden embriyoya daha rahat yataklık yapabilecektir. Böyle olduğu zamanda düşük ihtimali en aza inecek ve tüp bebek tedavisinn başarı şansı artacaktır. Henüz çalışmalar devam etmektedir ve gelecek için umut vaat etmektedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Aşılama İle Tüp Bebek Arasındaki Fark Nedir?​

Aşılama İle Tüp Bebek Arasındaki Fark Nedir?​ Aşılama İle Tüp Bebek Arasındaki Fark Nedir?​ Aşılama İle Tüp Bebek Arasındaki Farklar hakkında sizin...

Kapat