Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Hindistan Cevizi Yağının Sizi Şaşırtacak 12 Faydası
Hindistan Cevizi Yağının Sizi Şaşırtacak 12 Faydası

Hindistan Cevizi Yağının Sizi Şaşırtacak 12 Faydası

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hindistan Cevizi Yağının Faydaları​ Nelerdir? Hindistan Cevizi Yağının Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hindistan Cevizi Yağının Sizi Şaşırtacak 12 Faydası ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Sağlıklı bir cilt, hızlı çalışan bir metabolizma, sağlıklı bir kalp istiyorsanız hindistan cevizi yağı tam size göre!


Hindistan cevizi yağlı ve kalorisi yüksek bir meyve olduğu için pek çok kişi onu tüketmekten kaçınır. Fakat yağ, vücudunuzun düzgün çalışabilmesi için önemli bir besindir. Hücrelerin yapılandırılması, metabolizması için hormon üretmesi ve vitamin ve mineralleri taşıyabilmesi için yağ gereklidir.

Vücudunuza, işlenmiş gıdalar alarak, kötü huylu, işlenmiş yağlar almaktansa hindistan cevizinin iyiyağlarını alın ve sağlıklı mutlu bir vücuda sahip olun. İşte hindistan cevizi yağının faydalı 12 özelliği:


Hindistan cevizi yağı sağlıklı kalp demektir
Hindistan cevizinin içindeki lorik asit kalbinizin sağlıklı kalmasını sağlar ve kolesterolü kontrol altında tutar.

Metabolizmayı hızlandırır
Vücudunun metabolik hızını arttıran yapısıyla hindistan cevizi yağını her gün, asıl yemek pişirme yağı olarak kullanan kişilerin fazla kilolu olmadıkları görülmüştür.

Güzellik için birebir
Hindistan cevizi yağı, sadece yemeklerde tüketilmez. Cildinize, saçlarınıza, tırnaklarınıza da hindistan cevizi yağı sürerek onların nemli ve bakımlı kalmalarını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz masaj yağı olarak bile kullanabilirsiniz.

Enerjinizi arttırır
Mükemmel bir enerji kaynağı olan hindistan cevizi yağı karaciğerden geçer ve burada enerjiye ya da ketonlara (buna beyin yiyeceği de denebilir) çevirilir. Eğer enerjinizin artmasını istiyorsanız, bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını kahvenize ya da yediğiniz yemeğe eklemek mucize yaratacaktır.

Sağlıklı pişirme yağıdır
Ayçiçek yağı, hatta sızma zeytinyağının aksine hindistan cevizi yağı ile yemek pişirmek son derece sağlıklıdır. Çünkü hindistan cevizi yağının yanma sınırı, diğar yağlara göre, çok daha yüksektir yani ısıtıldığında bile zararlı olmaz.

Veganlara uygundur
Veganlar için hindistan cevizi yağı, tereyağı veya diğer hayvansal yağların yerine kullanılabilir. Çünkü bu yağ, oda ısısında katı kalır. Üstelik son derece doğal ve katkısızdır.

Ciddi hastalıkları önler
Kolesterolü düşürmesinin yanı sıra hindistan cevizi yağı, içeriğindeki lorik asit sayesinde daha pek çok fayda sağlar. Bu asidin antiviral özellikleri sayesinde pek çok hastalık önceden önlenir.

Alzheimer’a karşı koruyucudur
Hindistan cevizi yağı, beyin aktivitelerine yardımcı olur ve bu sayede Alzheimer ve bunaklığa yakalanma ihtimalini azaltır.

Egzersiz yapmanıza yardımcı olur
İçeriğindeki ketonlar atletler ve spor yapanlar için yararlıdırlar, performansınızın artmasına yardımcı olurlar.

Hazımsızlığa iyi gelir
Gaz gibi sindirim problemleriniz varsa, hindistan cevizi yağı bu semptomlara iyi gelir. Hindistan cevizinin yapısı ve içeriğindeki yağlar, vitamin, mineral ve amino asitlerin sindirilmelerine ve antimikrobiyal özelliği bakterilerin, mantarın ve sindirim problemlerine neden olan parazitlerin ortadan kaldırılmalarına yardımcı olur.

Doğal tatlandırıcıdır
Hindistan cevizi yağı, son derece lezzetlidir. Hindistan cevizi suyunun aksine daha hafif bir tadı vardır ve tatlandırıcı olarak kullanılabilir.

Dikkat: Hidrojenleştirilmiş hindistan cevizi yağından uzak durun
İyi ve kötü yağları ayırt etmek kafa karıştırıcı olabilir. Uzak durmanız gereken yağlar, trans yağlardır ve hindistan cevizi yağını bazı türlerinde trans yağ bulunur.


Hindistan cevizi yağını seçerken hidrojenleştirilmiş olanlardan uzak durmalısınız.

Son Aranan Kelimeler

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Omega 3 Hangi Besinlerde Bulunur?

​Omega 3 Hangi Besinlerde Bulunur? Omega 3'ün Bulunduğu Besinler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Omega 3 Hangi Besinlerde Bulunur​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı...

Kapat