Hepatitler

Hepatitler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hepatit Nedir? Hepatit hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hepatitler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Hepatit genel anlamı ile karaciğerin iltihabıdır. Bu durum ilaç, toksinler, metabolik hastalıklar, alkol ve çeşitli viral ve bakteriyel enfeksiyonlara bağlı olarak gelişebilir. Enfeksiyonlar içinde en önemli nedenler Hepatit A, Hepatit B ve Hepatit C dir.

Hepatit A, Hepatit B ve Hepatit C arasındaki farklar nelerdir?
Hepatit A, Hepatit B ve Hepatit C tamamen farklı virüslerle meydana gelen farklı enfeksiyonlardır. Hepatit A Hepatit A virüsü (HAV), Hepatit B Hepatit B virüsü (HBV) ve Hepatit C Hepatit C virüsü (HCV) tarafından meydana gelen hastalıklardır. Bu virüsler farklı yollarla bulaşır ve karaciğerde farklı hastalığa yol açarlar.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İdrar Yolu Enfeksiyonları

İdrar Yolu Enfeksiyonu Nedir, Belirtileri Nelerdir? İdrar Yolu Enfeksiyonları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İdrar Yolu Enfeksiyonları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat