Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler! / Hayallerinizdeki Vücuda Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı?
Hayallerinizdeki Vücuda Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Hayallerinizdeki Vücuda Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hayallerinizdeki Vücuda Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı? Hayallerinizdeki Vücuda Sahip Olmak​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hayallerinizdeki Vücuda Sahip Olmak yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Hayallerinizdeki Vücuda Sahip Olmak İçin Doğru Beslenin

Pek çoğumuz, hayalimizdeki vücuda sahip değiliz ve bu uğurda kimi zaman aç kalıyoruz, kimi zaman aşırı sıkı rejimler uyguluyoruz.

Vücudunuzun neye ihtiyacı olduğuna karar verin

Öncelikle, nasıl bir vücut istediğinizi hayal edin. Daha sonra bu vücuda ulaşmak için nasıl beslenmeniz gerektiğini öğrenin ve asla kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın.

Abur cuburdan uzak durun
Abur cubur demek sadece şekerli yiyecekler ya da kızartma demek değildir. İşlenmiş gıdaların hepsi abur cubura girer. İçinde tatlandırıcı, ekstra şeker, kimyasal, koruyucu ve trans yağlar olan besinlerden uzak durun. Aldığınız ürünlerin daima etiketlerini okuyun ve doğal beslenin.

Temiz sıvılar alın
Su, bitki çayları ve günde 1-2 bardak kahve ve sonrasında yeşil çay içebilirsiniz. İçinde ek şeker ve yabancı madde olmayan smoothieler de tercih edebileceğiniz diğer içecek çeşitleridir. Ayrıca bir sürahi suya meyve atıp suyunuzu daha lezzetli bir şekilde tüketebilirsiniz.

Hareket edin
Eğer vücudunuzu değiştirmek istiyorsanız hareket etmeniz gerekiyor. Sağlıklı beslenip yanında spor yaparsanız istediğiniz vücuda çok daha hızlı şekilde kavuşursunuz.

Daha çok yiyin
Hayalinizdeki vücuda sahip olmak için, büyük bir ihtimalle, şimdikinden çok daha fazla beslenmeniz gerekiyor. Metabolizmanızın, kalorileri yakabilmesi için, sürekli yakıt alması gerekiyor. Yağsız proteinler, vücudunuzu, besler ve kalori yakarken kaslarınızın korumalarını sağlar, sebze ise lif ve antioksidan almanızı sağlar.

Başkalarına sorun
Eğer başka birinin beslenmesine ya da görünüşüne hayranlık duyuyorsanız bunu ona söyleyin ve beslenme planını sorun. Sandığınızın aksine, pek çok insan bunu sizinle seve seve paylaşacaktır. Ama size sırrının bu olduğunu söyleyen olursa sakın zayıflama haplarına ya da tehlikeli rejimlere yönelmeyin. Bu yöntemler, kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olsalar da uzun süreli kilo kontrolü mümkün olmaz ve daha pek çok sağlık sorununa yol açabilirler.

Konu şekle girmekse, daima kendinize bir rol model edinin ve onun resmini görebileceğiniz bir yere asın, mutlaka faydası olacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Düşük Karbonhidratlı Rejim İçin Mükemmel İpuçları

Düşük Karbonhidratlı Rejim İçin Mükemmel İpuçları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Düşük Karbonhidratlı Rejim İçin Mükemmel İpuçları​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız...

Kapat