Harika Bir Gülüşün Sırları!

Harika Bir Gülüşün Sırları!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Harika Bir Gülüşün Sırları Nelerdir? Harika Bir Gülüşün Sırları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Harika Bir Gülüşün Sırları​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Resimlerde yeteri kadar gülümseyemediğinizi mi düşünüyorsunuz? Işık saçan bir gülümsemeye sahip olmanız için yazımızı okumaya devam edin.

Ünlülerin sıkça ziyaret ettiği dişçiden tavsiyeler
İçten ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız işe ilk olarak aynaya bakmakla başlamalısınız. Aynanın karşısına geçin ve gülümsemeye çalışın. Bir şeye heyecanlanmış gibi görünürseniz dişleriniz iyicene ortaya çıkacaktır, sadece üst dişleriniz değil alt dişlerinizde ortaya çıkacaktır. Bu sayede zorla gülümsüyormuş gibi görünmeyeceksiniz.

Fotoğraf çekilmeden önce, dişlerinizi ıslatarak gülümsemenizin daha ışıltılı olmasını sağlayabilirsiniz. Alt dudağınızın ortasına parlatıcı sürerseniz gülümsemeniz daha da ışıltılı görünecektir.

Diş doktorumuzun diğer tavsiyeleri
Üst dudaklarınız kalın ise ağzınızı geniş bir şekilde açmamaya dikkat edin. Gülümserken dişlerinizin görünür olmasına ancak dudaklarınızın incelmemesine dikkat etmelisiniz. Eğer üst dudağınız inceyse daha fazla gülümseyerek üst dudağınızın üst dişlerinize değmesini sağlayın.

Üst dişleriniz yeteri kadar düzgün değil ya da fazla uzunsa, alt dudağınızın üst dişlerinizin uçlarını kapatacak şekilde gülümsemeye çalışın.

Dişetlerinizin renginden ya da fazla görünmesinden rahatsızsanız üst dudağınızın onları kapatabileceği şekilde gülümsemeye çalışın.

Dudaklarınıza vazelin sürerek gülümsemenizde sizi rahatsız eden şeylerden (çatlak, leke vs.) kurtulabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız daha belirgin ve hoş görünecektir.

Denemeniz gereken makyaj numaraları
Alt tonları kırmızı rujlar ya da altın renginden biraz daha koyu olan bronzlaştırıcılar dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayacaktır. Mora çalan kırmızı renkler ise dişlerinizin sarı gözükmesine sebep olacaktır.

Yüz hatlarınıza uygun bir gülümseme
Seçeceğiniz saç modeli gibi, yüz hatlarınızda gülümsemenizi etkileyecektir. Oval yüz hatlarına sahip kişiler genellikle bu konuda çok rahat olur çünkü yüz hatları her hangi bir gülümsemeyle uyum içinde olacaktır. Daha uzun yüz hatlarına sahip kişiler ise dişlerinin yatay görünümünü daha iyi vurgulayan bir gülümsemeyle daha güzel görünecektir. Tam tersi ise yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler için geçerlidir. Daha geniş bir gülümseme kare yüz hatlarına sahip kişilerin yüzlerinin daha oval görünmesini sağlayacaktır.

Sevdiğiniz kişiyi hayal edin
Güzel gülümseyebilmek o anda ne kadar mutlu olduğumuzla bağlantılıdır. Kimi insan istediği zaman gülümseyemeyebilir. Ancak bu konuda kendinizi eğitebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey o anda sevdiğiniz birini ya da komik olan bir şeyi düşünmek.

Nefes alın, verin
Eğer gülümsemenizi sağlayacak bir şey aklınıza gelmiyor ise nefes alın, verirken de gülümsemeye çalışın. Bu sayede yüz kaslarınız rahatlayacak ve daha doğal gülümsemiş olacaksınız.

Gözler her şeyi anlatır
Birçok kişi güzel gülümsemenin sırrının bakışlarda yattığını bilir. Elmacık kemiklerinin yukarı çıkmasıyla gülümsemenize ekstra doğallık katabilirsiniz. Buna iyice alışmak için aynanın karşısına geçip ağzınızı elinizle kapatıp sadece gözlerinizle gülümseme antrenmanı yapabilirsiniz.

Diliniz geride kalsın
Dilinizi dişlerinizin arkasına tutmak size gülümserken daha rahat bir görünüm katacaktır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Çabucak Daha Güzel Görünmenizi Sağlayacak Öneriler

Çabucak Daha Güzel Görünmenizi Sağlayacak Öneriler Nelerdir? Çabucak Daha Güzel Görünmenizi Sağlayacak Öneriler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Çabucak Daha Güzel Görünmenizi Sağlayacak...

Kapat