Anasayfa / Diyet / Diyet Nasıl Yapılır? / Diyet Türleri ve Yöntemleri / Harcombe Diyeti Nasıl Yapılır?
Harcombe Diyeti Nasıl Yapılır?

Harcombe Diyeti Nasıl Yapılır?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Harcombe Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Harcombe Diyeti hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Harcombe Diyeti yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Harcombe Diyeti, Zoe Harcombe tarafından bulunmuştur. Zoe’ye göre kalori saymak ve bazı besinleri günlük diyetinizden çıkarmak sadece sizin daha çok yemek yemek istemenizi sağlar.

Zoe’ye göre, az ama sık yemek aslında sizin kilo almanıza sebep olur. Peki nedir bu kadının mottosu? ”Daha sağlıklı yiyin ve ne isterseniz onu yapın.”

Bu diyet nasıl çalışıyor?
Harcombe Diyeti’nde amaç, günlük diyetinizden işlenmiş gıdaları çıkartıp, yerine taze gıdalar koymak ve yağları ve karbonhidratları ayrı öğünlerde tüketmek. Kısacası iki grubu da yiyebilirsiniz ama aynı anda değil. 

Zoe, hayatınızda yapacağınız değişikliği üç aşamaya bölmüş ve ona göre, rejim yaparken asla açlıktan midenize kramp girmemeli ya da yiyecek aşermemelisiniz.

Bu rejim, obeziteye sebep olabilen üç sağlık sorunuyla da mücadele etmek için tasarlanmış; yiyecek alerjileri, düşük kan şekeri (hipoglisemi) ve Kandida dengesizliği (sindirim sisteminizde bulunan, açlık ve aşermeye sebep olan bir maya çeşidi).

Normal bir gün
Ne yiyeceğiniz diyetin hangi aşamasında olduğunuza bağlı olarak değişiyor.

Aşama 1 : Bu aşama 5 gün sürüyor ve biraz detox tarzında. Şekerli yiyecekleri, peynirleri, turşuları ve kahverengi pirinç dışındaki tahılları günlük diyetinizden çıkartıp, yerlerine bol bol balık, et, yumurta, yoğurt, salata ve en çok da sebze koyuyorsunuz.

Aşama 2 : Bu aşama, sizin ne kadar kilo vermek istediğinizle alakalı olarak, istediğiniz sürece devam edebilir, İşlenmiş gıdalardan uzak durmalı ve karbonhidratlarla yağları aynı öğünde yememelisiniz. Ama bu iki grubu da ayrı ayrı öğünlerde tüketebilirsiniz. Mesela, ayrı öğünlerde salam ve ekmek yiyebilirsiniz ama salamlı sandviç olarak değil!

İyi haber, ne zaman acıkırsanız o zaman yemek yiyebiliyor olmanız.

Aşama 3 : Bu diyetin son aşaması, yeni sağlıklı beslenme şeklinizi, günlük normal yaşamınıza adapte etmek. İşlenmiş gıdalar bu aşamada hala yemenizin yasak olduğu gıdalar grubundalar ama arada bir kendinize torpil geçmenize de izin var. Bu aşamanın mantığı; ”Her zaman tetikte olun ve kontrolü kaybetmeyin.”

Sonuçları
Bu diyet size ilk 5 günde, 2-5 kg. kaybettiriyor ve sonrasında da kaybettiğiniz kiloları geri almamanızı garantiliyor.

Avantajları
İşlenmiş gıdalardan uzak durduğunuz sürece, ne zaman isterseniz o zaman yemek yiyebilirsiniz ve büyük bir yiyecek grubunu da hayatınızdan çıkarmak zorunda değilsiniz.

Dezavantajları
Bu diyet düzgün bir şekilde yapmak istiyorsanız bilmeniz gerekiyor ki, uzun bir süre ve süreklilik gerektiriyor. Eğer dışarıda yemek yemek ve arkadaşlarınızla yemeğinizi bölüşmek gibi bir alışkanlığınız varsa, bu diyeti bozmadan devam ettirmek sizin için zor olabilir. Ayrıca işlenmiş gıda yasağı, özellikle yemek yapmayı sevmeyen biriyseniz, insanın seçeneklerinin limitlenmesine sebep olabiliyor.

Ciddi bir kilo probleminiz veya sağlık sorununuz varsa, bu diyeti uygulamadan önce mutlaka bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Japon Diyeti Nasıl Yapılır?

Japon Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Japon Diyeti hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Japon Diyeti​ yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat