Anasayfa / Sağlıklı Yaşam İçin Spor / Yoga / Hangi Yoga Çeşidi Size Uygun?
Hangi Yoga Çeşidi Size Uygun?

Hangi Yoga Çeşidi Size Uygun?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hangi Yoga Çeşidi Size Uygun? Yoga Çeşitleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yoga Çeşitleri yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​

Eskiden size uygun yoga sınıfını bulmanız çok daha kolaydı çünkü seçenekler sınırlıydı. Şimdilerde ise ülkemizde uygulanan yoga çeşitleri arttı.

Doğru yoga çeşidini bulun!

Stüdyolar ve spor salonları size pek çok yoga çeşidi sunuyorlar. Genellikle hepsi vücudu güçlendiriyorsizi esnekleştiriyor ve denge yeteneğinizi arttırıyorlarDaha ileri seviyedeki yoga seansları ise sizi şekle sokuyor ve zayıflatıyorlar.

Size uygun yoga şeklini bulmak içinse tek yapmanız gereken hedefinizin ne olduğunu belirlemek. ​


Hatha
Kimlere uygun?: Başlangıç seviyesindekilere

Bu yoga çeşidinde duruşlar kolay ve sakin bir şekilde yapılıyor. Bu nedenle de yogaya yeni başlayanlar için ideal. Haftada 1-2 defa Hatha yoga sınıfına katılmanız, stresinizi azaltmayı da sağlayacaktır.


Ashtanga ve Güç Yogası
Kimlere uygun?: Kilo vermek isteyenlere

Bu yoga çeşidi, hem normal yoganın faydalarını sağlıyor hem de kardiyo özelliğine sahip. Bir duruştan diğerine dinlenmeden geçiliyor ve yüksek miktarda kalori yakmanızı sağlıyor. Bu yoga çeşidi, yüksek oranda terlemenizi de sağlıyor .


Yin Yoga
Kimlere uygun?: Rahatlamak isteyenlere

İsmini yin-yangin rahat yarısından alan bu yoga çeşidi, yavaş bir şekilde hareket etmenizi gerektiriyor. Sinir sisteminize iyi geliyor ve sizi stres ve ağrılarınızdan arındırıyor.


İyengar
Kimlere uygun?: Yaralanmalara ve incinmeye yatkın vücuda sahip olanlara

Bütün yoga derslerinde yapılan duruşlar gelenekseldir. Aralarındaki fark ise nasıl yapıldıklarından ibarettir. Iyengar eğitmenleri, vücudun hangi pozisyonlarda kolayca incinebileceklerini bilirler ve bunları daha güvenli ve dikkatli şekilde uygularlar. Üstelik duruşların arasında size vücudunuzun duruşunu mükemmelleştirmeniz için zaman tanırlar.

Iyengar yoga, sakatlıklarınızın tedavisi için bile faydalıdır. Kronik sırt ağrısı çeken insanların 12 haftada iyileştikleri gözlemlenmiştir.


Peki, size en uygun olan yoga çeşidi hangisi?

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Ağrı, Gerginlik Ve Daha Pek Çok Şey İçin Yoga Pozisyonları

Yoga Pozisyonları Nelerdir? Yoga Pozisyonları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Yoga Pozisyonları yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden...

Kapat