Anasayfa / Hastalıklar, Korunma ve Tedavi / Cilt Hastalıkları / Hangi Cilt Hastalıkları Kaşıntıya Neden Olur?
Hangi Cilt Hastalıkları Kaşıntıya Neden Olur?

Hangi Cilt Hastalıkları Kaşıntıya Neden Olur?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hangi Cilt Hastalıkları Kaşıntıya Neden Olur? Kaşıntıya Neden Olan Cilt Hastalıkları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hangi Cilt Hastalıkları Kaşıntıya Neden Olur yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Bir çok cilt hastalığı kaşıntıya sebep olabilir ama bunlardan en fazla kaşıntıya sebep olan cilt hastalıkları egzama yada sedeftir. Vücudumuzun herhangi bir yerinde egzama oluşabilir bunlar alerjik olabilir, tahriş nedeniyle olabilir, sinirsel olabilir. Bunun dışında mantar hastalığına kaşıntı eşlik edebilir. Bitlenme sonucu genel vücut kaşıntısı olabilir ama en çok saçlı kafa deri bölgesinde ve ensesinde olur bu kaşıntı. Uyuz hastalığıda yine kaşıntıya neden olan hastalıklar arasında yer alır. Vücutta döküntüler yaparak beliren halk arasında kurdeşen dökme olarak adlandırılan bu hastalıkta kaşıntıya sebep olabilir. Vücutta bir iltihap olduğunda, böcek sokması olduğunda kaşıntı olabilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
İsilik

İsilik Nedir, Nedenleri, Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıldır? İsilik Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. İsilik yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız...

Kapat