Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Zararlılar / Hamur İşi Tüylenmeyi Arttırıyor Mu?
Hamur İşi Tüylenmeyi Arttırıyor Mu?

Hamur İşi Tüylenmeyi Arttırıyor Mu?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hamur İşi Tüylenmeyi Arttırıyor​ Mu? Hamur işi yemenin zararları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamur İşi Tüylenmeyi Arttırıyor​ Mu yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Hamur işinin kilo yaptığı bir gerçek ve yapılan araştırmaya göre sıklıkla hamur işi tüketen bireyler kısa sürede hastalanarak ölümle sonuçlanıyor. Bir diğer hamur işi zararları da hamur işi tüylenmeyi arttırıyor olması ve vücutta olan tüylenme miktarının iki katına çıkmasına sebep olur.

Hamur İşi Yemenin Zararları
Büyük ölçüde şekerli besin ve rafine karbonhidrat içeren bisküvi, kek, hamur işi gibi yiyecekler tüylenmeyi arttırabiliyor.

Yüksek glisemik endeksleri sebebiyle bu besinler çabuk enerji salınımına ve sonrasında insülin direncine neden olabiliyor.

İnsülin, kan şekerini düzenleyen bir hormondur. “Direnç”, bu hormonun kan şekeri seviyesini düşürmede etkisiz kalması ve vücudun daha fazla üretmek için çaba harcaması anlamına gelir.

Yüksek insülin seviyesi de erkeklik hormonu olan “testesteron”un salgılanmasına ve dolayısıyla tüylenmeye neden oluyor. Aşırı kilolu kişilerde de insülin direnci görülebilir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Şekeri Sonsuza Kadar Hayatınızdan Çıkartmanız İçin İyi Sebepler

Şekeri Hayatınızdan Çıkartmanız İçin İyi Sebepler Nelerdir? Şekeri hayatınızdan çıkartmanız için iyi sebepler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Şekeri Sonsuza Kadar Hayatınızdan...

Kapat