Hamilelikte Yüzülür mü ?

Hamilelikte Yüzülür Mü?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hamilelikte Yüzülür Mü? Hamilelikte Yüzme hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Yüzülür Mü yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yüzme esnasında kolbacak ve karın bölgesinde bulunan bütün kas grupları çalıştırılıyorKalp atım hızı ve alınan oksijen miktarı arttığı için dolayısı ile bebeğe giden oksijen miktarında da artış söz konusu. Yüzmeyi gebelikteki en uygun spor dalı haline getiren faktör ise çok daha önemli: Yaralanma tehlikesinin olmaması. Gerçekten de yüzme bilen bir kişinin suda kendi kendini yaralaması, düşmesi ve bir yerlere çarpması neredeyse olanaksız. Bir başka avantajı ise kişinin kendisini ağırlıksız hissetmesi.

Yüzmeye başlamadan önce vücut hafif hareketlerle hazırlanmalı, yüzme sırasında aşırı hareket edip vücut sıcaklığının artırması engellenmelidir. Yüzmek için deniz tercih edilmeli. Eğer havuzda yüzülecekse havuzun temiz olmasına ve temizlik için kullanılan maddenin normalden fazla olmamasına dikkat etmeli. Havuz ve kaplıca suyu fazla sıcak olmamalı.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hamileler Yoga Yapabilir Mi?

Hamileler Yoga Yapılabilir Mi? Hamilelikte Yoga hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamileler Yoga Yapabilir Mi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık...

Kapat