Hamilelikte Süt Tüketiminin Önemi

Hamilelikte Süt Tüketiminin Önemi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hamilelikte Süt Tüketiminin Önemi

Hamilelikte Süt Tüketiminin Önemi Nedir?hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Süt Tüketiminin Önemi yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Kalsiyum, bebeğin kemik ve dişlerinin gelişimi için çok gerekli bir mineraldir.

Bu vesile ile süt ve süt ürünleri içerisinde bulunan bol miktarda kalsiyumdan dolayı gebelikte süt ve süt ürünlerinin tüketimi, bebeğin iskelet sisteminin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan anne ve bebek sağlığı için kalsiyum alımının önemini şu şekilde açıklıyor:

“Gebelikte, normalde vücudun ihtiyacı olan kalsiyum miktarının yaklaşık iki katı kadar kalsiyum alınmalıdır. Çünkü bebeğin iskelet sisteminin gelişmesi için gerekli olan kalsiyum; anne beslenmesinde yeterince alınmadığı takdirde annenin hamileliği süresince diş ve kemiklerinde bulunan kalsiyum depolarından sağlanmaktadır.” Süt ve süt ürünleri yeterli miktarda alınmamasından dolayı kalsiyum eksikliğine bağlı olarak; annenin dişlerinde çürüme ve bacaklarında eğrilmeileriki yıllarda kemik erimesi (osteoporoz) oluşmasına zemin hazırlayabilir. İşte bu nedenlerden dolayı hamilelik döneminde süt, peynir ve yoğurt tüketmek önem kazanmaktadır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Portakalın Hamilelere Faydaları Nelerdir?

Portakalın Hamilelere Faydaları​ Portakalın Hamilelere Faydaları Nelerdir? Portakalın Hamilelere Faydaları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Portakalın Hamilelere Faydaları yazısını sadece bilgi edinme...

Kapat