Hamilelikte Kuruyemiş Alerjiyi Önler Mi ?

Hamilelikte Kuruyemiş Alerjiyi Önlüyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hamilelikte Kuruyemiş Alerjiyi Önlüyor
Hamilelikte Kuruyemiş Alerjiyi Önler Mi ? Hamilelikte Kuruyemiş Alerjiyi Önlüyor hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Kuruyemiş Alerjiyi Önlüyor yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Amerikan Tıp Derneği dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, hamilelik döneminde kabuklu yemiş tüketen annelerin çocuklarında, fındıkfıstık gibi kuruyemişlere alerjiye daha az rastlanıyor.

8 binden fazla anne ve çocuk üzerinde araştırma yapan bilim insanları, anne karnında kabuklu yemişlere maruz kalan çocukların, bu gıda alerjisine karşı bağışıklık kazandığını saptadı. Yapılan çalışmada, kestane, badem, antep fıstığı, kaju, fındık, yer fıstığı gibi kuruyemişlerin hamile kadınlara etkileri araştırıldı. Araştırmayı yapan Dr. Lindsay Frazier, kuruyemiş tüketiminin gelecekteki alerjilere karşı koruma sağladığını ifade etti.

Öte yandan, bu son araştırma, konu üzerine yapılan diğer araştırmalarla çelişkiler gösteriyor. Daha önce yapılan araştırmalarda, gebelikte kuruyemiş tüketiminin çocuklara herhangi bir fayda ya da zarar sağlamadığı tespit edilmişti. Bazı araştırmalar, kabuklu yemişlere alerjinin doğumdan sonraya kadar ortaya çıkmadığını gösteriyor.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gebelikte Şişmanlık ve Diyet?

Gebelikte Şişmanlık ve Diyet​ Gebelikte Şişmanlık Önemli Bir Sorun Mudur ? Gebelikte Şişmanlık ve Diyet​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gebelikte Şişmanlık...

Kapat