Hamilelikte Kanamaların Nedeni Nelerdir ?

Hamilelikte Kanamaların Nedeni Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hamilelikte Kanama Sorunu Ve Nedeni

Hamilelikte Kanamaların Nedeni Nedir? Hamilelikte Kanamaların Nedeni hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Kanamaların Nedeni Nedir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Neredeyse bütün hamileliklerde kanamalar görülebilir. Ancak bu kanamaların hepsi ciddi değildir. Yaşanan her kanamayı ciddiye almamakla beraber önemli olan kanamanın neden kaynaklandığını bilmektir. Hangi sorundan dolayı kanamanın olduğunu bilirseniz korkmanıza da gerek olmaz. 

Hamilelikte yaşanan kanamaların hangi dönemde gerçekleştiği, sorunun ne olduğunu bulmak açısından önemli bir bilgidir. Gebeliğin ilk 8 haftasında veya 23. haftasından sonra yaşanan kanamalar, doktora birbirinde farklı bilgiler verebilir.

Gebeliğin ilk 8 haftasında gelişen kanamalar dış gebeliğin belirtisi olabilir. Dış gebelik durumunda bebek normalde olması gereken yerde değil fallop tüplerde gelişmeye başlamıştır. Dış gebelik mutlaka doktor müdahalesini gerektiren bir sağlık sorunudur.

Gebeliğin 23. haftasına kadar olan kanamaların bir diğer önemli nedeni de düşüklerdir. Hafif kanama ve ardından görülen karın ağrısı çoğunlukla kadının düşük yaptığını gösterir. Bunu kesinleştirmek için doktora başvurmanız şarttır.

23. haftadan sonra yaşanan kanamalar oldukça ciddi kabul edilir. Doktora başvurmanın şart olduğu bu durumlar bebeğin olduğu gibi annenin de yaşamını tehlikeye atacak niteliktedir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Gebelik Şekerinin Zararları Nelerdir?

Gebelik Şekeri ve Bebek ​ Gebelik Şekerinin Zararları Nelerdir? Gebelik Şekerinin Bebeğe Zararları Nelerdir? Gebelik Şekerinin Zararları hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Gebelik...

Kapat