Hamilelikte Diyet Yapılır Mı ?

Hamilelikte Diyet Yapılır Mı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hamilelikte Diyet Yapılır Mı?
Hamilelikte Diyet Yapılır Mı? Hamilelikte Diyet Yapılır Mı hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Diyet Yapılır Mı yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Hamilelik döneminde diyet yapılması, diyet programı veya diyet listesi uygulanması genellikle önerilmez. İdeal olan,hamilelik düşünen bir kadının gebe kalmadan önce normal kilosuna ulaşmak için diyet ve egzersiz yapmasıdır. Gebeliğe fazla kilolarla başlamak gebelikte daha fazla kilo alınmasıyla çeşitli problemlere neden olabilir. 

Peki isteyerek veya istemeyerek fazla kilolu iken hamile kalınırsa ne yapılabilir? Bu durumda sıkı diyet listeleri ve diyet programları uygulanmamalıdır, bunlar bebeğin gelişimi için ihtiyacı olan vitamin ve minerallerden yoksun kalmasına neden olabilir. Bunun yerine sağlıklı bir gebelik için gerekli bütün beslenme kuralları aynen uygulanmalıdır, sadece aşırı kalorili ve gereksiz yiyeceklerden uzaklaşılmalıdır, gebelikte alınması gerekli besinler yeterli olan miktardan fazla alınmamalıdır. Bu konuda kadın doğum uzmanınız gerekirse bir diyetisyen konsültasyonu ile size yardımcı olacaktır. Ayrıca gebelik boyunca mutlaka egzersiz ve spor yapılmalıdır.

Daha sıkı bir diyet listesi ve sıkı bir egzersiz programı doğum sonrasına ertelenmelidir.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Sağlıklı Beslenme Bebeği Koruyor

Hamilelikte Sağlıklı Beslenme Bebeği Koruyor ​ Hamilelikte Sağlıklı Beslenme Bebeği Koruyor hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Sağlıklı Beslenme Bebeği...

Kapat