Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Hamilelikte Sizi Neler Bekler? / Ben Hamileyim / Hamilelik Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?
Hamilelik Hakkında Merak Edilenler Nelerdir ?

Hamilelik Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hamilelik Hakkında Merak Edilenler Nelerdir? Hamilelik Hakkında Merak Edilenler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelik Hakkında Merak Edilenler yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Hamilelik hakkında merak edilenler araştır araştır bitmez. Lakin bizler hamilelikle ilgili gelen en çok aranan ve dert edilen soruları sizler için cevapladık. İşte hamilelik hakkında merak edilenler:

1. Ultrason çocuk için zararlı mı?
Uzmanlar ultrasonun çocuklar için yüzde yüz zararsız olduğunu iddia etmiyor. Bundan dolayı bu yöntem bebeği seyretmek için bir gösteriye dönüşmemeli. Aksine sadece gelişimini takip etmek için kullanılmalı. Sorunsuz geçen bir hamilelikte üç kez kapsamlı ultrason muayenesi yapılır. Bunlar 9. – 12. hafta, 19. – 22. hafta ve 29. – 32. hafta arasında yapılabilir.

Hamilelik Hakkında Merak Edilenler Nelerdir ?

Hamilelik Hakkında Merak Edilenler Nelerdir ?


2. Araba yolculuğunda nelere dikkat edilmeli?
Uzun süren yolculuklarda sık sık mola vermeye çalışın. Tuvalet ihtiyacınızı düzenli olarak giderin. Kollarınızı ve bacaklarınızı molalar esnasında hareket ettirin. En iyisi kısa bir yürüyüş yapmak. Yeteri miktarda sıvı almaya gayret edin. Emniyet kemerinin alt bölümü karnınızın alt kısımını sarmalı. Böylece olası bir kaza anında karnınız baskı görmemiş olur. Bebek için endişelenmenize gerek yok. Çünkü plasenta ona gereken korumayı sağlayacaktır.

Hamilelik Hakkında Merak Edilenler3


3. Hangi gıdaları kesmeliyim?
Belli başlı birkaç yiyecek özellikle toksoplazmayı artırtıklarından mutlaka dikkatli tüketilmeli veya tamamıyla mönüden çıkarılmalı. Bunların başında çiğ kırmızı et (çiğköfte), çiğ yumurta ve çiğ süt ürünleri geliyor. Salatayı daima çok iyi yıkayın. Mümkün olduğunca çiğer tüketmeyin. Her gebenin kişisel durumundan kaynaklanan farklılıkları vardır. Bundan dolayı doktorunuza hangi besinleri tüketbileceğiniz ve hangilerinden vazgeçmek zorunda olduğunuzu mutlaka danışın.

Hamilelik Hakkında Merak Edilenler2 ​


4. Hangi rahatsızlıklarla karşılaşabilirim?
Hormonlarınızın değişmesi bedeninizde bazı farklılıklara yol açabilir. Bunlardan başında gelenler::
Yorgunluk: Progesteron rahmi rahatlatırken aynı zamanda yorgunluğa neden olabilir. Bu nedenle özellikle hamileliğin ilk aylardında kendinizi sıkça yorgun hissedebilirsiniz. En iyi çözüm ise dinlenmek ve uyumak.

Hamilelik Hakkında Merak Edilenler1 ​


Mide yanması: Gebeliğin son aylarında bebek mideye baskı uygular. Buna bağlı olarak mide asidi yükselir ve ağzınızda veya gezinizdeki acı tad oluşur (Reflü). Böyle bir durumda su ya da süt içebilirsiniz. Kahve ve şekerli gıdalardan kaçının.

Kabızlık: En kolay çare bolca doğal gıdalarda saklı. Kepekli besinler veya bağırsaklarınızı çalıştıracak seçenekler tüketin. Bolca sıvı alın ve hareket edin. Müshil ilacı kullanmayın.

Sık idrara çıkma: Çevrenizde bulunan tüm umumi tuvaletleri ezberlediğiyseniz duruma şaşırmayın. Dolaşım sisteminizdeki hızlanma böbreklere de yansıdığından ihtiyaç giderme sayınızda artacak. Bebeğin baskısının da etkisi var. Durum size sıkıcı gelse de herhangi bir zararı yok.

Bulantı: Hormonların değişmesine bağlı olarak mide bulantıları geçirebilirsiniz. Özelikle sabahları karşılaşacağınız bu rahatsızlık gün boyu sürmez. Mümkün olduğunca hafif atlatmak için hemen yataktan kalkmayın ve çay için.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Kanamaların Nedeni Nedir?

Hamilelikte Kanama Sorunu Ve Nedeni Hamilelikte Kanamaların Nedeni Nedir? Hamilelikte Kanamaların Nedeni hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Kanamaların Nedeni Nedir yazısını...

Kapat