Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Hamilelikte Sizi Neler Bekler? / Ben Hamileyim / Hamilelik Döneminde Çıkan Sivilcelerin Sebebi Nedir?
Hamilelik Döneminde Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

Hamilelik Döneminde Çıkan Sivilcelerin Sebebi Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hamilelik Döneminde Çıkan Sivilcelerin Sebebi Nedir? Hamilelik Döneminde Çıkan Sivilceler hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelik Döneminde Çıkan Sivilcelerin Sebebi Nedir yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Sivilcelerle başa çıkma
Hamilelik döneminde kadınların en büyük problemlerinden birisi de sivilceler olur. Her kadında görülmese de genellikle görülen bir sorun olan sivilcelerden kurtulmanız mümkün. Cildindeki sivilcelerden şikayetçi olan hamile kadınlara nasıl kurtulacaklarını ve sivilcelerle nasıl başa çıkacaklarını anlatalım…

Hamilelik süresince ciltteki değişimler oldukça yaygındır. Çoğu hamile, özellikle önceden hiç sivilce sorunu yaşamamış olanlar bile, ciltlerini istila eden sivilce ve aknelerden şikayet eder.

Hormonların kadına oyunu
Hamilelik aknelerinin çoğu vücutta meydana gelen etkili hormonal dalgalanmaların bir sonucudur. Birçok kadın özellikle ikinci üç aylık dönemde sivilcelerin en kötü halini aldığını, bu dönemden sonra da yavaş yavaş iyileştiğini söyler.

Sorunsuz bir cilde sahip olan kadınlarda, sivilce oluşumdan kısa bir süre sonra yok olur. Fakat anne bebeğini emziriyorsa süreç uzayabilir. İyi bir temel cilt bakımı, cildi sağlıklı tutmak için etkilidir.


Hafif bakım ürünlerini tercih edin
Hamilelik esnasında cilt daha hassaslaşır. Bu nedenle hamilelik döneminde seçeceğiniz cilt bakım ürünleri oldukça hafif olmalıdır. Yumuşak temizleyicilerle yüzünüzü sabah akşam temizleyin. Sizi rahatsız ediyorsa tonik ve sıkılaştırıcı krem kullanmayın. Kokusuz, hafif bir nemlendirici kremle bakımınıza devam edin.

Sivilce ilacı kullanırken dikkatli olun
Eğer sivilceleriniz gittikçe kötüleşiyorsa tedavi için ilaç kullanabilirsiniz. Gelişmekte olan çocuğunuzun sağlığı için, kullanacağınız ürün için çok seçici davranmalısınız.

Sivilce tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar zararsızken bazı ilaçlar emzirme ya da hamilelik döneminde ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle hamileler için uygun olduğu söylense de ilaç kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelikte Sık İdrara Çıkma Nedenleri Nelerdir?

Hamilelikte İnkontinans​ Hamilelikte Sık İdrara Çıkma Nedenleri Nelerdir? Hamilelikte Sık İdrara Çıkma Nedenleri hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamilelikte Sık İdrara...

Kapat