Anasayfa / Gebelik Yöntemleri & Kısırlık / Hamilelikte Sizi Neler Bekler? / Hamilelikte Beslenme / Hamileler Ocak Ayında Hangi Besinleri Tüketilmeli?
Hamileler Ocak Ayında Hangi Besinleri Tüketilmeli ?

Hamileler Ocak Ayında Hangi Besinleri Tüketilmeli?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hamileler Ocak Ayında Hangi Besinleri Tüketilmeli?

Hamileler Ocak Ayında Hangi Besinleri Tüketilmeli? Hamileler Ocak Ayında Hangi Besinleri Tüketilmeli hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hamileler Ocak Ayında Hangi Besinleri Tüketilmeli yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Hamilelikte beslenmek hem anne için hem de bebek için çok önemli. Hamile ve çocuklar için de mevsiminde sebze, meyve ve besinleri tüketmekte fayda var. Sizler için Ocak ayında hangi besinlerden doğal vitaminleri alabilirsiniz bunları sıraladık.

Balık: Kefal, tekir, kırlangıç, strongilos, levrek, morina, yengeç, yılan balığı, karides

Sebze: Kereviz, lahana, brüksel lahanası, brokoli, havuç, pırasa, ıspanak, pazı, karaturp, kırmızı turp

Meyve: Elma, nar, portakal, armut, ayva, greyfurt

Bunları sofranızdan eksik etmeyin: Sebze ve et suyu ile hazırlanmış çorbaları sofranızdan eksik etmeyin. Hareketsiz geçen soğuk kış günlerinde çorbalar bağırsak sistemini düzenler. Soğuk havalarda vücuda direnç veren balık ve baklagiller de en çok tüketilmesi gereken besinlerden.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Salatalığın Faydaları Nelerdir?

Salatalığın Faydaları​ Nelerdir? Salatalığın Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Salatalığın Faydaları​ Nelerdir ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit...

Kapat