Anasayfa / Sağlıklı Beslenme / Sağlığa Yararlılar / Hafızanı Güçlendirip, Genç Kalmanın Yolları Nelerdir?
Hafızanı Güçlendir, Genç Kal​

Hafızanı Güçlendirip, Genç Kalmanın Yolları Nelerdir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Hafıza Güçlendirici Gıdalar Hangileridir? Hafıza Güçlendirici Gıdalar hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Hafızanı Güçlendir, Genç Kal​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için vakit kaybetmeden doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.​​Elma; demir, fosfor, C ve E vitamini bakımından oldukça zengindir. Elma veya elma suyu beyin hücrelerindeki toksik maddelerin sebep olduğu stres ve yaşlanmanın etkilerini azaltmaktadır.

Elma suyu içeriğindeki demir, protein, C ve E vitamini ile birçok hastalığa karşı kalkan görevi görür. Antioksidan özelliği bulunan elmanın, kalp damar hastalıkları, prostat kanseri, felç riskini de büyük oranlarda azaltabilmekte hatta yok edebilmektedir. Elma ve elma suyunda bol miktarda demir ve fosfor bulunur. Demir, beyin fonksiyonlarının faaliyetlerinde kullanılırken, fosfor ise zihinsel faaliyetlerin etkinliği için enzim yapısına katılır. Elma kabuğunda bulunan pek çok mineral ve antioksidantllar özellikle hafıza kayıplarına ve alzheimera karşı koruyucu özelliktedir.

Gün içinde içilen bir bardak elma suyu stres ve yaşlanma süreci ile birlikte hızlanan hastalık risklerine karşı oldukça etkilidir. İçeriğindeki mineral ve vitaminler açısından yoğun antioksidan özelliğe sahiptir. C ve E vitaminleri yaşlanma ve yaşlanmayla birlikte ilerleyen birçok kronik hastalıkla mücadele eder. Ayrıca elma bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği olan B3 ve E vitamini, potasyum ve bol miktarda pektin içerir. Elma suyu metabolizmayı hızlandırır, kilo sorunu olan kişilerin ödemi atmasını sağlar.

Toksinlerden kurtularak vücudu arındırmak için elma suyu tüketilebilir. Kalp damar hastalıkları, prostat kanseri ve felç riskini elma suyu içerek risk faktörü azaltılabilir. Mide bulantısını engeller sindirimi kolaylaştırır.

İlerleyen yaşlarda bu tür etkileri en aza indirmek adına sağlıklı beslenmek büyük önem taşır. Elma suyu bu sorunlara karşı savaşta sofradan eksik edilmemesi gereken bir yardımcıdır.

Cevapla

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Alzheimer ve Parkinson’un Düşmanı Kuruyemiş

Kuruyemişin Faydaları​ Nelerdir? Kuruyemişin Faydaları​ hakkında sizin için topladığımız bilgiler aşağıdaki gibidir. Alzheimer ve Parkinson’un Düşmanı Kuruyemiş​ ​yazısını sadece bilgi edinme amaçlı kullanınız ve sağlık sorunlarınız için...

Kapat